بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:15 - دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۵۰۲۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۱
در ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم دو نماینده مخالف وزیر پیشنهادی اطلاعات نظرات خود را اعلام کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات را مورد بررسی قرار دادند.
 
نماینده مخالف:
دلخوش: چرا با مدیران کانال های تلگرامی فاسد برخورد نمی شود
 
 عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي از اينكه برخوردي با مديران كانال‌هاي تلگرامي فاسد صورت نمي‌گيرد از وزارت اطلاعات انتقاد كرد.

 
 بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات
 
سيدكاظم دلخوش اباتري در نشست علني عصر امروز (سه شنبه، 24 مرداد) مجلس شوراي اسلامي در مخالفت با وزير پيشنهادي اطلاعات ضمن تشكر از رئيس جمهور بابت معرفي وزراي كارآمد و قابل، اظهار اميدواري كرد كه مجلس در اين مسير دولت را همراهي كند تا هر چه زودتر كابينه مورد نظر رئيس جمهور شكل بگيرد.

وي وزير پيشنهادي اطلاعات را فردي ارزشمند خواند و افزود: بايد از تلاش هاي شبانه روزي سربازان گمنام امام زمان (عج) كه امنيت اين مرز و بوم را فراهم كرده اند، تشكر كنيم.

دلخوش اباتري با اشاره به برنامه ارائه شده ازجانب وزير پيشنهادي اطلاعات افزود: طي يك سال گذشته اين مسائل و مشكلات در جلسات مختلف به آقاي علوي انتقال داده شده كه بخش عمده اي از اين مشكلات در فضاي مجازي ايجاد شده است.

وي با يادآوري اينكه ما نگران نيستيم كه فضاي مجازي در اختيار همه ملت ايران قرار گيرد، اضافه كرد: متاسفانه در گوشه اي از فضاي مجازي شاهد هجوم برخي افراد به آرمان هاي انقلاب هستيم.

دلخوش با اظهار تاسف از اينكه برخي كانال هاي تلگرامي در حال حاضر به مردم، نواميس مردم، شهدا و مسئولان انقلاب توهين و اتهام وارد مي كنند، افزود: به چه دليل اين فضاها در كشور ايجاد شده است و برخي افراد مشخص مي توانند اينچنين به ارزش هاي مردم توهين كنند، مگر ما چند كشور مانند جمهوري اسلامي ايران داريم كه ام القراي اسلام به شمار بيايد.

دلخوش اباتري ادامه داد: فضاي فاسد ايجاد شده در فضاي مجازي در داخل است و ما كاري به كانال هاي خارجي ايجاد شده نداريم چراكه كار آنها لجن پراكني و سياه نمايي است ولي انتظار داريم در داخل كشور جلو اين افراد گرفته شود، در استان گيلان به ائمه جمعه، استاندار و تمام مسئولان توهين مي شود و بنده اطلاع دارم فقط يك بار آن هم در سال گذشته پليس فتا برخي از متهمان را احضار كرد و بعد از آن اين افراد به حال خود رها شدند.

اين نماينده مردم در مجلس اضافه كرد: انتصاب‌هايي در كشور صورت مي‌گيرد كه با وجود مخالفت اداره اطلاعات استان ها، دستگاه‌هاي اجرايي به استفاده از فرد طرد شده اداره اطلاعات اقدام مي‌كنند كه اين مسئله جاي سوال دارد، همچنين شاهد هستيم با اينكه در برنامه شما گنجانده شده است كه مديران كلان پس از استخدام دوره هاي آموزشي خواهند ديد اما عملا تا به امروز ما شاهد برگزاري چنين دوره هايي نبوده ايم. مديران كشور دائما بايد تحت مراقبت و تذكر قرار گيرند.

وي در بخش پاياني سخنان خود به بحث اقتصاد مقاومتي اشاره و اظهار كرد: براي تحقق اقتصاد مقاومتي بايد وزارت اطلاعات وارد عمل شود و سلامت اقتصادي را براي محيط اقتصادي كشور رقم بزند. 
 
نماینده مخالف:
عثمانی: شأن بسیاری از نیروهای وزارت اطلاعات، وزیر شدن است
 
نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت اطلاعات سرشار از نیروهای متعهد و توانمند است که شأن بسیاری از آنها وزارت است.
 بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات
 محمد قسیم عثمانی در مخالفت با وزیر پیشنهادی اطلاعات طی سخنانی اظهار کرد: از اقدامات این وزارتخانه در ارتباط با گروهک‌های تروریستی، اشراف وزارتخانه در داخل و خارج، تبادل اطلاعات با سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای موفق، مبارزه با فساد اقتصادی و ریشه‌یابی آنها تشکر می‌کنم.
 
وی با بیان این که امنیت با وزارت اطلاعات است گفت: اما وزارت اطلاعات سرشار از نیروهای متعهد و توانمندی است که شأن بسیاری از آن ها تصدی وزارت است و این ظرفیت در داخل وزارتخانه وجود دارد.
 
این نماینده مجلس همچنین بیان کرد: البته در هر جایی اگر از بدنه وزارت اطلاعات کسی برای تصدی مسئولیتی معرفی شوند بلافاصله یک عده گارد می گیرند که امنیتی است و گاهی اوقات نیز بیرون از وزراتخانه از نیروهایی استفاده می‌شود که مناسب برای تقویت این وزارتخانه نیست.
 
نماینده مردم بوکان در مجلس در پایان اظهار کرد: انتظار این بود که وزیر خود یکی از معاونین این وزارتخانه را برای عهده‌داری مسئولیت در وزارت اطلاعات معرفی می‌کرد. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۱°