هشدار سیل، این بار جنوب کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:14 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۵۱۶۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
کارشناسی هواشناسی گفت: در استان های جنوبی برای بعدازظهر امروز باید منتظر بارش های سیل آسا باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد اصغری گفت: جو بیشتر مناطق کشور آرام پیش بینی می شود اما این آرامش قبل از طوفان است و در ساعات بعدازظهر در هرمزگان ابرهای باران زا  باعث سیلاب خواهد شد .
اصغری آب های تنگه هرمز را برای بعدازظهر امروز مواج پیش بینی کرد و افزود: در غرب و جنوب  استان کرمان شرایط برای بروز باران های سیل آسا مهیاست .
این کارشناس هواشناسی  به عشایر برای اتراق در این مناطق هشدار داد .
اصغری با اشاره به اینکه در بوشهر نیز بستر برای بارش ها مهیاست ادامه داد: در استان ای فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی شدت بارش ها قابل توجه است.
وی تصریح کرد : در ساعات بعدازظهر امروز در بسیاری از نقاط کشور بارش داریم اما سیل آسا نیستند که می توان در این باره به استان  سیستان و بلوچستان  و مواج بودن آبهای دریای عمان  اشاره کرد .
کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: از میزان  سرعت بادهای 120 روزه کاسته می شود .
وی با بیان اینکه امروز باید منتظر بارش ها در سواحل خزر باشیم گفت: در ارتفاعات البرز ، تهران ، سمنان ، مازندران ، قزوین و اردبیل نیز در ساعات بعدازظهر بارش خواهیم داشت .
اصغری با بیان اینکه فردا از شدت بارش ها کاسته می شود گفت: اما در استان های کردستان و کرمانشاه باید منتظر بارش باشیم .
این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه بیشتر مناطق جنوبی کشور از جمله خوزستان هوای شرجی خواهند داشت خاطر نشان کرد: اگر تیم های فوتبال نفت آبادان و استقلال اهواز برای فردا بازی دارند به  شرجی  بودن هوا  دقت داشته باشند .
وی گرمترین  نقطه در کشور را  همچنان خوزستان اعلام کرد و افزود: دمای هوا در بیشتر نقاط کشور طی یک دو روز آینده یک تا سه درجه  سانتیگراد خنک تر می شود .
اصغری گفت: استانهای غربی کشور در روزهای آینده باید منتظر ورود گرد و غبارهای انتقالی از کشور عراق باشند .

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°