نخستین نشست خبری رئیس پلیس پایتخت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:52 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۵۲۷۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
فرمانده انتظامی تهران بزرگ در نخستین روز مسئولیت خود در مسند رئیس پلیس پایتخت در یک نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره ادامه‌دار بودن گشت‌های ارشاد گفت: پلیس مسئول برخورد با هرگونه ناهنجاری در جامعه است و متاسفانه در برخی موارد رفتارهایی در سطح شهر می‌بینیم که خاطر بسیاری از شهروندان را مکدر می‌کند به هر حال باید شهروندان توجه داشته باشند که هر رفتار، مکان خاصی را می‌طلبد و شئونات اسلامی در سطح جامعه باید رعایت شود.
سردار رحیمی  در نخستین روز مسئولیت خود در مسند رئیس پلیس پایتخت در یک نشست خبری با بیان اینکه رعایت شئونات اسلامی میان زنان و مردان در سطح جامعه هیچ تفاوتی ندارد، افزود: تمرکز ما در این بخش بیشتر بر برخوردهای ایجابی است تا برخوردهای سلبی و قهر‌آمیز چرا که قطعا آن دختر و پسری که رفتار نادرستی دارند مثل فرزندان ما هستند و باید آموزش ببینند ولی پلیس در برابر معدود افرادی که با رفتار و نوع پوشش خاص خود رفتار خارج از عرف را از حد می‌گذرانند و جامعه به هیچ وجه نوع پوشش و رفتار آنها را نمی‌پسندد؛ طبق قانون برخورد خواهد کرد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: پلیس در برخورد با مردم باید با حفظ شأن آنها، رفتاری کریمانه داشته باشد ولی در مجموع پلیس مکلف است اجازه برخی از رفتارهای خارج از عرف را ندهد.
سردار رحیمی درباره ساماندهی معتادان متجاهر پایتخت از اعلام آمادگی پلیس برای جمع‌آوری تمام معتادان خیابانی ظرف کمتر از یک هفته خبر داد و افزود: شاید این جمله تکراری را زیاد شنیده اید اما صرف جمع آوری و دستگیری معتادان تاثیری ندارد زیرا بقیه نهادها نظیر بهزیستی نیز باید زمینه نگهداری ، درمان و مراقبت آنان را فراهم کنند تا دور باطل ایجاد نشود.
وی خبرنگاران و رسانه‌ها را یکی از بازوان اصلی برقراری امنیت اجتماعی و ارتقای احساس امنیت دانست و گفت: کمک گرفتن از خبرنگاران و رسانه‌ها از رویکردهای اصلی ماست.
سردار رحیمی با اشاره به تکثر ماموریت‌های پلیس افزود: ما مامور مسئول را قبول داریم نه مامور معذور چرا که همکاران ما باید در انجام وظایف خود دغدغه‌مند و مسئولیت‌پذیر باشند.
وی اصلی‌ترین اولویت کاری خود را عملیاتی کردن راهبرد مردم‌مداری و جامعه‌مداری بیان کرد وگفت: خدمت گذار بودن بالاترین شأن پلیس است.
سردار رحیمی افزود: همه برنامه‌های ما برای ارتقای امنیت و آرامش مردم است؛ مردمی که 99 درصد آنها قانونمدار بوده و ما در مقابل آنها خدمتگذاریم ولی قطعا در مقابل یک درصد قانون‌شکنان و مخلان امنیت براساس قانون و با شدیدترین شیوه برخورد می‌کنیم.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: من همکارانم را در زمینه وقوع جرائم بازخواست نمی‌کنم اما ما مسئول کشف جرم و دستگیری مجرمان هستیم و باید پاسخگوی مردم و رسانه ها باشیم.
سردار حسین رحیمی با تقدیر از تلاش‌های خبرنگاران به نقش و تاثیر ناهنجاری های اجتماعی ، بیکاری، فقر و تورم در افزایش جرائم اشاره کرد و افزود: وقوع جرائم تا حد زیادی به ما مرتبط نیست و عوامل دیگری دارد اما مسئولیت کشف جرائم با پلیس است.
وی  با بیان اینکه اصلاح رفتار سازمانی ماموران پلیس از جمله اولویت‌های دیگر فرماندهی جدید پلیس پایتخت است، گفت: ارتقای توانمندسازی، افزایش مهارت‌های پلیس و تبدیل آموخته‌های همکاران ما از تئوری به مرحله تجربی از دیگر برنامه‌ها است.
سردار رحیمی با انتقاد از قفل شدن ترافیک پایتخت، تسهیل ترددهای درون‌شهری را از دیگر برنامه‌های خود در حوزه راهور عنوان کرد و افزود: ما نمی‌توانیم ترافیک پایتخت را کاملا حل کنیم ولی می‌توانیم اجازه ندهیم معابر پایتخت قفل شود.
وی اضافه کرد: در 6 ماه دوم سال قطعا ترافیک معابرسنگین‌تر خواهد شد لذا بر همین اساس جلسات هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های خود را برای تسهیل عبور و مرور آغاز کرده‌ایم.
سردار رحیمی با تاکید بر تمرکز بر برخوردهای ایجابی و پرهیز از برخوردهای سلبی در حوزه اجتماعی گفت: ما معتقدیم بسیاری از رفتارهای خارج از عرف اجتماعی در سطح شهر ناشی از عدم آموزش همگانی است و از این رو برخورد ایجابی در دستور کار ما در این حوزه خواهد بود.
وی با بیان اینکه پلیس وابسته به هیچ حزبی نیست افزود: حزب ما حزب ولی‌امر مسلمین است و ما تابع ولایت هستیم.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه پلیس به هیچ گروه، حزب، دسته و جناحی وابستگی ندارد، گفت: با وجود شناخت عمیق خود از همه جناح‌ها، به صورت سیاسی و جناحی برخورد نمی‌کنیم چرا که معتقدیم پلیس باید مثل آفتاب و فارغ ازهمه دسته‌بندی‌های جناحی، بتابد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°