واکنش وزارت امور خارجه به گزارش دروغین آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:53 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۵۲۷۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به انتشار گزارش وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص آزادی های مذهبی در جهان گفت: جمهوری اسلامی ایران این گزارش را غیر واقع بینانه، بی پایه و اساس و مغرضانه می داند که تنها با هدف بهره برداری های خاص سیاسی تهیه شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، قاسمی اظهار داشت: در این گزارش بار دیگر تصویری تحریف شده و سیاسی از وضعیت آزادی های مذهبی در جمهوری اسلامی ایران، همراه با ایراد اتهاماتی  ناروا، ارائه  شده و بی شک غیرقابل پذیرش و مردود است.
سخنگوی وزارت خارجه در خصوص  تفسیرهای موجود در این گزارش در مورد مذاهب و عقاید مذهبی خاطر نشان کرد: ارائه تفسیرهای خود ساخته و بی اساس در مورد مذاهب و عقاید مذهبی در نهایت  منجر به وخامت بحران ها و مشکلات بین مذهبی شده و هیچ نتیجه و فرجام مثبتی به همراه ندارد.
وی افزود : برای حل و فصل اختلافات مذهبی و نزدیکی آنان  لازم است از سیاسی  کردن این موضوع به  شدت اجتناب و تنها از طریق گفت‌وگو و احترام به عقاید یکدیگر بر اساس ارزش‌های  متعالی انسانی و  احترام به پیروان همه ادیان الهی در این مسیر  گام برداشت.
قاسمی گفت : به نظر می‌رسد  دولت آمریکا این هدف مهم را  به فراموشی سپرده  و تنها درصدد بهره برداری سیاسی از وجود تنوع مذهبی در برخی کشورهای جهان است و تصور بر آن است این کشور حتی ارزیابی واقع بینانه ‌ای از اوضاع داخلی کشورها،  بخصوص از  شرایط جمعیتی و مذهبی آنها، ندارد.
وی تاکید کرد: مردم بزرگ  ایران بر اساس اصول مترقی قانون اساسی، آزادانه و در چارچوب قانون، امور مذهبی و عبادی خود را انجام می دهند و قانون نیز از این آزادی ها حراست می کند.
قاسمی در پایان گفت: در عصر  ارتباطات و دنیای بهم پیوسته کنونی به روشنی و آشکارا قابل مشاهده است که  تبعیض نژادی و مذهبی، اسلام ستیزی و دیگر هراسی پدیده ای شایع و گسترده نزد سیاست ورزان آمریکایی بوده و مسلمانان این کشور به صورت روزانه هدف اقدامات خشن و تبعیض آمیز از سوی نهادهای دولتی همچون پلیس و نیروهای امنیتی و همچنین تبلیغات و اقدامات اسلام هراسانه از سوی رسانه ها و نهادهای مذهبی خاص قرار می گیرند، به نحوی که آزار و ایذاء، توهین به مقدسات و عقاید مذهبی، عدم آزادی انجام امور مذهبی و حمله به عبادتگاههای مسلمانان به امری روزمره در آمریکا تبدیل شده است.
وی تاکید کرد : انتظار می رود دولت آمریکا به جای قضاوت در مورد وضعیت آزادی مذهب در سایر کشورها هرچه سریعتر اقدامات قانونی و عملی برای حمایت از آزادی مذهب بخصوص نسبت به رعایت حقوق مسلمانان در آمریکا به عمل آورد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°