صادرات ۴۵۰ هزار تنی لبنیات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:41 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۵۲۸۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی: امسال افزون بر ۴۵۰ هزار تن انواع فرآورده‌های لبنی صادرات می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدرضا ملاصالحی در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: وزارت جهاد کشاورزی همواره در بحث تامین پروتئین حیوانی در مقاطع میان مدت و درازمدت به دو نکته اساسی (ارتقای سطح بهره وری و ترویج تفکر تولید صادرات محور) تاکید جدی داشته است.
وی افزود: ایران خود یک بازار بزرگی برای مصرف فرآورده های پروتئین حیوانی به شمار می رود و اگر محصولات دامی با هدف کیفیت صادراتی تولید شود هم برای بازار داخلی مناسب است و هم امکان حضور پر رنگ تولید کنندگان داخلی را در بازارهای جهانی فراهم می کند.
رییس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی گفت: ایران در بخش فرآورده های لبنی حضور خوبی در بازار کشورهای همجوار به ویژه روسیه و خاور دور دارد و امید می رود این تلاش ها روز به روز گسترش پیدا کند.
ملا صالحی گفت: جمهوری اسلامی در دو دهه گذشته از جمله واردکنندگان عمده مواد لبنی، گوشت مرغ و گوشت قرمز در دنیا بود.
وی تصریح کرد: خوشبختانه ایران امروز با توجه به سرمایه گذاری های صورت گرفته و تلاش وافر متخصصان داخلی در زمره صادرکنندگان گوشت مرغ، لبنیات و غیره در جهان قرار دارد.
ملا صالحی گفت : امسال افزون بر 450 هزار تن انواع فرآورده های لبنی از ایران به مقصد بازارهای بین المللی روی ریل صادرات قرار گرفته است.
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی افزود: محصولات دامی ایران به لحاظ کمیت و کیفیت از رشد قابل توجهی برخوردار بوده و به سمت تحولی رو به جلو در حال حرکت است.
ملاصالحی در مصاحبه با رادیو اقتصاد تاکید کرد : نگاه صادراتی به تولید کمک خواهد کرد به اینکه کیفیت به نحوی ارتقا یابد که هم برای بازار داخلی و هم بازار صادراتی ارزشمند باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°