سخنان موافقان وزیر پیشنهادی دفاع/ امیرِ بی مخالف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:17 - دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۵۴۲۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
برنامه ها و سوابق سرتیپ امیر حاتمی، گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در معرض نقد نمایندگان قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در ادامه نشست نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بررسی برنامه ها و سوابق وزرای پیشنهادی رئیس جمهور برای کابینه دوازدهم، امروز پنجشنبه 26 مرداد 96 برنامه های سرتیپ امیر حاتمی گزینه پیشنهادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درمعرض نقد نمایندگان قرار گرفت، اما اتصال این فرزند شجاع ملت به اقیانوس شکوه، اقتدار و ایثار دفاع مقدس باعث شد او هیچ مخالفی نداشته باشد.
 
 محورهای سخنان نمایندگان درموافقت با امیر حاتمی:
 
حاتمی 
شهروز برزگر کلشانی، موافق وزیر پیشنهادی دفاع:
 سرتیپ امیر حاتمی از امیران شایسته، مومن، متعهد، ولایی، اخلاق مدار، مدیر، مدبر، خوش فکر، قانونمند است که در طول خدمت مشاغل ساماندهی و مدیریت ارتش جمهوری اسلامی ایران، ستاد کل نیروهای مشترک و وزارت دفاع منشأ خدمات عدیده بوده و نقش مهمی در ارتقاء آمادگی رزمی ارتش و سپاه و نیروی انتظامی، مرزبانی، بسیج و تصمیم سازی سامانه فرماندهی در مقابله با تهدیدات روزافزون دشمنان، توسعه روابط دو جانبه و چند جانبه خارجی و مشارکت فعال در تأمین نیازمندی‌های اطلاعاتی سلسله مراتب بوده است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزر پیشنهادی دفاع در ادامه خدمت در ستاد کل نیروهای مسلح به عنوان الگوی افسر هوشمند و لایق در بالاترین رده ستادی و اجرایی نیروهای مسلح درخشیده است. مبانی مورد استفاده برنامه امیر سرتیپ امیرحاتمی این وزیر پیشنهادی شامل تدابیر مقام معظم رهبری، قانون اساسی، اهداف و راهبردها و اولویت‌های دولت محورهای چشم‌انداز 20 ساله کشور و نیروهای مسلح، سیاست‌های کلی نظام، قانون وزارت دفاع، قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه، اسناد راهبردی نیروهای مسلح و وزارت دفاع، نقشه جامع علمی کشور است.

وی افزود: ایشان با تجربیات سازمان‌های تابعه وزارت دفاع و تجربه و تحلیل‌های محیطی، آینده‌پژوهی، ارزیابی نیازهای امروزو آینده نیروهای مسلح، نقد و بررسی روندهای موجود، ادغام و تدوین گردیده است؛ بر این مبنا وی را نماد وحدت بین ارتش، سپاه و نیروهای مسلح می‌دانم.

برزگر یادآور شد: در شرایط حساس کنونی رأی اعتماد نمایندگان به وزیر پیشنهادی دفاع رأی قاطع و بدون مخالفت خواهد بود لذا این موضوع بیانگر حمایت آنها از نیروهای مسلح و امر مقدس دفاع و قدردانی از خدمات این امیر شایسته است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه گفت: دکتر ظریف می‌گوید "در جریان مذاکرات بین‌المللی علاوه بر حمایت مقام معظم رهبری و مردم از توانایی‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بهره فراوان بردم".

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کمترین بودجه دفاعی را در بین کشورهای منطقه داریم اما از برترین قدرت دفاعی و عمق استراتژیک برخورداریم. وزارت دفاع بیش از صد دانشگاه فعال دارد؛ از تولیدات 4 هزار شرکت نیز استفاده می‌کند، موشک‌های نقطه زن و انواع ادوات دفاعی جنگی با بالاترین کیفیت نیز طراحی و تولید می‌کند از این رو با توانایی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت نیز پیشنهاد می‌کنم از تجربه وزارت دفاع استفاده کنید.

برزگر گفت: در قالب طرح آمایش دفاعی، خروج پادگان‌ها از شهر که در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه ضروری  است انتظار می‌رود امیرسرتیپ امیر حاتمی مساعدت‌های لازم را ایجاد کند از این رو با توجه به داشتن بهترین تجهیزات نظامی و افراد با تجربه و شجاع این نیروها باید مورد حمایت مجلس و دولت قرار گرفته تا مشکلات آنها از جمله دریافتی حقوق و مزایا برطرف شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: حمایت قاطع فراکسیون‌های مختلف و کمیسیون‌های تخصصی مختلف مجلس از وزیر پیشنهادی دفاع به دور از سلایق نشان از پشتیبانی نمایندگان از نیروهای مسلح است. 
 
 سخنان موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی دفاع
 احمد امیرآبادی فراهانی، موافق وزیر پیشنهادی دفاع:
امیرآبادی ضمن گرامیداشت یاد شهدا انقلاب اسلامی، 8 سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و به ویژه شهد حججی، سال روز ورود آزادگان به ملت ایران، حضور با شکوه مردم در پای صندوق‌های رای و موفقیت روحانی در انتخاب ریاست جمهوری را تبریک گفت.  

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: مجلس از تلاش دولت برای حل مشکلات اساسی مردم به ویژه اشتغال و معیشت استقبال می‌کند و حتما کمک خواهیم کرد.

وی دلیل موافقت خود را با وزیر پیشنهادی دفاع در چند بیت شعر بیان کرد و گفت: ایران ماست تا به ابد عزّ و جاه ما/ لطف خداست در همه آن تکه گاه ما/ در راه خاک پاکِ وطن می‌دهیم سَر/ در این طریق شد حججی‌ها گواه ما/ من یک سپاهیم که بُود این عقیده‌ام/ هم مسلک است ارتش ما و سپاه ما/

امیرآبادی در رابطه با این وزیر پیشنهادی، توضیح داد: افتخار داشتم در دوره دکترا با امیر حاتمی همکلاسی باشم و ایشان را فردی ولایی می‌دانیم ضمن آنکه در مدت 30 سال خدمت در نیروهای مسلح همیشه خود را سرباز ولایت دانسته و مشی رفتاری امیر حاتمی الگوگیری از شهید بزرگ؛ شهید صیاد شیرازی است، ضمن آنکه تسلط به امور نظامی دارد و مسئولیت‌هایی نیز در سطح ستاد و در سطح صف داشته است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای حاتمی مسئولیت حفاظت اطلاعات و قرارگاه‌های عملیاتی، معاونت اطلاعات ارتش معاون نیروی انسانی ستاد کل، جانشین رئیس ارکان ستادکل را داشته است و علاوه تسلط بر امور وزارت دفاع، به واسط 4 سال جانشینی وزیر دفاع، شناخت کاملی نیز از نیازها و اولویت‌های نیروهای مسلح دارد. ضمن آنکه نزدیک‌ترین همکار سردار دکتر دهقان به‌عنوان وزیر نیروهای مسلح در دولت دوازدهم نیز بوده است.

وی با بیان اینکه برنامه حاتمی برای وزارتخانه دفاع ادامه برنامه راهبردی و جامع سردار دهقان است، گفت: سردار دهقان در مجلس نهم با موافقت خوب نمایندگان رو به رو شد.

امیرآبادی فراهانی با تاکید براینکه این وزیر پیشنهادی در رشد قدرت موشکلی، نوسازی صنایع دفاعی، بکارگیری ظرفیت‌های بخش خصوصی و بهینه‌سازی مدیریت هزینه برنامه‌های جامعی دارد، گفت: وزیر دفاع و پشتیبانی باید بتواند هماهنگی میان نیروهای مسلح، نیروهای سه گانه ارتش و 4 گانه سپاه و بسیج و تعامل میان نیروهای مسلح با دولت و دولت با مجلس را برقرار کند و از آنجا که آقای حاتمی اخلاق تعاملی نیز دارد، تاکنون این مسئولیت را به خوبی انجام داده؛ لذا برای تصدی بر این وزارتخانه مناسب است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی دفاع تعصب صنفی ندارد، گفت: ایشان تاکید بر به کارگیری شایسته‌ترین افراد از ارتش و سپاه و سایر نیروهای مسلح دارد، ضمن آنکه برنامه‌های خود را با همفکری همکاران ستاد کل و مدیران و فرماندهان وزارت دفاع تدوین کرده، که این موضوع نیز کی از نقاط مثبت وی محسوب می‌شود.

با بیان اینکه اهتمام و حمایت همه جانبه از جبهه مقاومت، سپاه قدس و سردار حاج قاسم سلیمانی نیز در برنامه‌های این وزیر پیشنهادی نیز آمده است، گفت: این وزیر پیشنهادی برای تامین و دفاع از کشور در همه ابعاد، تامین دفاع و امنیت کشور در همه ابعاد، تجهیز مرزبانی و عمیق راهبردی دفاعی در سطح منطقه را نیز در برنامه دارد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز مفتخرم به عنوان فردی که مدتی لباس پاسداری و سربازی انقلاب را به تن داشتم در دفاع از برادر رزمنده و ارتشی خود امیرحاتمی صحبت کنم و از همکاران می‌خواهم با رای قاطع به ایشان پاسخ دندان‌‎شکنی به دشمنان ایران بدهید. 
 
سخنان موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی دفاع 
جلیل رحیمی، موافق وزیر پیشنهادی دفاع:
امروز چشم تمام نیروهای مدافع امنیت و شرف کشورمان به رای نمایندگان مجلس است تا ببینند که امر حاتمی با چه میزان حمایت از سوی نمایندگان کار خود را آغاز خواهد کرد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار کرد: شاید غربی ها فراموش کردند که ایران را ظرف یک شب در جنگ جهانی دوم اشغال کردند یا 8 سال جنگ نابرابر را بر ملت مان تحمیل کردند؛ شاید فراموش کرده باشند خسارت یک هزار میلیارد دلار از سوی صدام، تشیع بیش از 250 هزار شهید، جمع آوری تکه های بدن فرزندان ایران در خلیج فارس و نصب مدال شجاعت بر سینه ناخدای ناو وینسنس اما نمایندگان ملت امروز ایستاده اند تا از امیر حاتمی و همه مدافعان که برای امنیت این سرزمین و حفظ میهن فعالیت می کنند قدردانی کنند.

وی ادامه داد: اصلاح‌طلب و اصولگرا، مسلمان و غیر مسلمان، شیعه و سنی هیچ تفاوتی ندارد و همه به پوشیدن لباس مدافع از نظام افتخار می کنند؛ باید اذعان کرد که سردار امور خارجه آقای ظریف و امیر حاتمی با همه وزراء متفاوت هستند لذا باید رای قاطع و حداکثری در خانه ملت دریافت کنند تا کسانی که  در سنای آمریکا برای تحریم ایران رای می دهند بدانند نمایندگان مجلس یکصدا برای دفاع از ارزش های انقلاب ایستاده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه امروزه تمام ایران آماده است همچون حججی در دفاع از وطن فدا شوند و افتخارشان پوشیدن لباس سربازی است، تصریح کرد: امروز ایستاده ایم تا به نام ملت ایران از نظامی با سابقه خود امیر حاتمی دفاع کنیم. وی دارای سوابق طولانی در ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر پیشنهادی دفاع در سمت مسئولیت روابط بین الملل ارتش نحوه تعامل با جهان و همدلی و همکاری بین المللی و نظامی را فرا گرفته است. 
 
 سخنان موافقان وزیر پیشنهادی دفاع/ امیرِ بی مخالف
 سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، موافق وزیر پیشنهادی دفاع:
این مرد که از سلاله شیران است، از دشمن و از منافقان بیزار است، خوشحالم از اینکه حاتمی مرد عمل، در راس دفاع از کشور ایران است.
دوستان متعددی از پاسداران تماس گرفته و درخواست کردند از برادر ارتشی آنها حمایت کرده و وی را با رأی بالایی بدرقه کنیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: این تماس ها نشان می دهد که دو مجموعه سپاه و ارتش که زیر نظر یک فرمانده مقتدر، توازن گرا، قاطع و انقلابی اداره می شود با اینکه در دو نهاد فعالیت می کند و ممکن است جاهایی با یکدیگر رقابت داشته باشند اما به علت تفکیک وظایف، وجود سازمانی بالادستی برای تدوین، ابلاغ و رصد سیاست ها و حل و فعالانه مشکلات و اختلافات آنچنان برادرانه در کنار هم کار می کنند.

وی افزود: وقتی برادری از سپاه وزیر می شود، جانشینی از ارتش به کار می گمارد و وقتی برادری از ارتش به کار گمارده می شود، جانشینی از سپاه دارد و هر دو با یکدیگر فعالیت می کند و هم این است که در سخت ترین و پرچالش ترین مناطق امنیتی جهان و تحریم های شدید این حوزه از ابتدای انقلاب تا کنون که در چند سال اخیر بخشی از آن به سایر بخش ها توسط دشمنان سرایت داده شده، ضمن حفظ تمامیت ارضی و امنیت کشور در حوزه اقتصاد و صنعت دفاعی، کشور ما در قله های علم و تکنولوژی، استقلال اقتصادی و اقتدار بین المللی است.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: همه اینها در حالی است که نه تنها وابستگی نداریم بلکه نیازهای جریان مقاومت را نیز تأمین کرده و ارتش و سپاه که با هم برادرند در روزهای فتنه دو بازوی رهبرند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم در ادامه با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا در سایر حوزه ها که ازسوی مجلس و دولت مدیریت می شود نمی توانیم این روش را پیاده کرده و موفقیت کسب کنیم، عنوان کرد: مشکل اصلی در اداره کشور در حوزه فرابخش و بین بخش است و به نوع حکمرانی و تعامل بین تیم های مختلف اجرایی باز می گردد.

وی افزود: آیا نمی شود همانطور که در حوزه سیاسی و با رایزنی گسترده و تفاهم سیاسی سران اصلاح و اعتدال، کابینه معرفی می شود، در اداره حوزه اجرایی کشور نیز این تفاهم و تفکیک وظیفه و کارآمدسازی صورت پذیرد.

قاضی زاده هاشمی بر همین اساس تصریح کرد: در طول سال های بعد از انقلاب، آنجا که توکل به خدا کرده و از ظرفیت عظیم جوانان و توانمندی ملت ایران استفاده کردیم و با روحیه اخلاص، ایثار و از خود گذشتگی و ساده زیستی و با وحدت و همدلی وارد شده و عمل کردیم موفق شدیم که نمونه بارز آن در مجموعه دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دیده می شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همگی به جناب امیر سرتیپ امیر حاتمی رأی بدهیم، نه فقط برای دفاع از ایشان بلکه برای حمایت از این نوع روش حکمرانی. 
 
سخنان موافقان وزیر پیشنهادی دفاع/ امیرِ بی مخالف 
پس از سخنان نمایندگان، امیر حاتمی پشت تریبون قرار گرفت.
امیر حاتمی با درود به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) و ارواح شهدا به ویژه شهدای حادثه تروریستی مجلس و شهید حججی گفت: امیدوارم به زودی جنایتکاران پاسخ قاطع نیروهای مسلح ایران را دریافت کنند همچنین روز ورود آزادگان سرافراز را به خانواده ایثارگران تبریک می گویم و عزت روزافزون برای رهبر معظم انقلاب و همه خدمتگزاران به ویژه نمایندگان مجلس خواهانم.

وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دولت دوازدهم افزود: همچنین از نمایندگان به جهت تصویب قانون برای مقابله با نقض حقوق بشر و تحریم های ظالمانه علیه ایران و حمایت از سپاه پاسداران تشکر می کنم، همچنین از نمایندگانی که با اظهارات موافق خود از حوزه دفاعی کشور دفاع کردند، صمیمانه تشکر می کنم.

وی افزود: به حمد الهی امروز با فرصت های مهمی مواجهیم که در سطح داخلی برگزاری انتخابات و تکرار اعتماد مردم به دولت و حضور ده ها میلیونی گام مهمی در استحکام بیشتر ساخت درونی نظام برداشته شد و از آنجائیکه نظام مردم سالاری دینی هستیم و دفاع ما مردم پایه است فرماندهان و مدیران نیروهای مسلح بیش از پیش به پشتیبانی مردم از دفاع و امنیت کشور مطمئن شده اند.

حاتمی ادامه داد: در سطح منطقه ای نیز تلاش های صادقانه جمهوری اسلامی ایران برای بازگشت ثبات و امنیت به منطقه و پیروزی های بزرگ جبهه مقاومت نتیجه داده در همین رابطه اقرار دشمنان به جایگاه رفیع ایران در هندسه قدرت منطقه ای و جهانی نویدبخش تحرک چشم انداز جمهوری اسلامی ایران است.  

وی ادامه داد: در سطح بین الملل ترفند دشمنان برای انزوای جمهوری اسلامی ایران بعد از سال ها تلاش و هزینه منجر به نتیجه دلخواه نشده و امروز بسیاری از دولت ها که در تحریم ملت ایران پیشگام بودند برای تعامل گسترده تلاش می کنند.

وزیر پیشنهادی دفاع و نیروهای مسلح با اشاره به حوزه های قدرت و دفاعی، علمی، فناوری به رغم سال ها تحریم، پیشرفت خوبی حاصل شده، ادامه داد: به یمن تلاش و ایثار همه فرماندهان و مدیران در ارتش و سپاه و نیروی انتظامی، وزارت دفاع و پشتوانه بسیج مردمی به بازدارندگی دست یافتیم و توانستیم آن را حفظ کنیم.

حاتمی یادآور شد: در کنار فرصت ها با چالش هایی مواجه ایم که از جمله آن ها می توان به تلاش دشمنان و رقبا برای تضعیف امر دفاع و امنیت، انعقاد قراردادهای پرهزینه نظامی با کشورهای منطقه و تبدیل منطقه به انبارهای پراز سلاح و به نسبت پایین بودجه دفاعی کشور در مقایسه با دشمنان اشاره کرد.

وی افزود: براساس رویکرد اقتصاد مقاومتی و الگوی بومی ایران تلاش وزارت دفاع و نیروهای مسلح برای تامین دفاع و امنیت مردم با کمترین هزینه نتیجه داده و امروز به حمد الهی بالاترین قدرت دفاعی را در کشور داریم لذا این شرایط ایجاب می کند تلاش وزارت دفاع در پشتیبانی نیروهای مسلح در همه حوزه ها، صنایع، دیپلماسی، معیشت، حقوق و مهندسی دفاعی افزایش یابد.

وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نحوه دستیابی به این تلاش ها و قدرت دفاعی و بالاتر طی برنامه ارائه شده به نمایندگان به روشنی مشخص شده است. دراین برنامه به همه ظرفیت ها و مقدورات وزارت دفاع کشور و پشتیبانی نیروهای مسلح در داخل و خارج از کشور توجه شده است.

حاتمی یادآور شد: پس از پیروزی انقلاب به عنوان دو وزارتخانه دفاع و سپاه ماموریت پشتیبانی از سپاه و ارتش را عهده دار شد که در سال های بعد از آن ادغام شد اما همواره به نیروی ایمان و تخصص کارکنان و مدیران خود متکی بوده لذا موفقیت های روزافزونی را کسب کرده است از همین رو از آحاد کارکنان این وزارتخانه در همه ادوار و از همه وزرای ادوار گذشته تشکر می کنم همچنین برای وزرایی که به شرف شهادت نائل شده اند، شهیدان امیر سرلشگر فکوری و امیر سرلشگر نامجو و دکتر چمران و امیرسرلشگر سلیمی از خداوند منان غفران الهی آرزو می کنم.

وی با تشکر از سردار دکتر دهقان وزیر دفاع دولت یازدهم که دوره افتخار آمیزی را در این وزارتخانه داشت، ادامه داد: وزارت دفاع از ظرفیت های کشور بیش از 100 دانشگاه، 3، 4 هزار شرکت خصوصی و دانش بنیان بهره مند است که یقینا استفاده از این ظرفیت ها گسترش خواهد یافت و روابط با آن ها از حالت کارفرمایی و پیمانکاری به مشارکت، ارتقاء پیدا خواهد کرد.

وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: در داخل وزارتخانه نیز سرمایه گذاری انجام نخواهیم داد، هر سرمایه گذاری با در نظر گرفتن همکاری همکاران بیرون از وزارتخانه انجام خواهیم داد، آزمایشگاه ها نیز مورد استفاده شبکه همکاران قرار خواهد گرفت. 
امیر سرتیپ حاتمی ادامه داد: در حوزه ارتقاء رزم و قابلیت های صنایع دفاعی، وزارت دفاع در 4 سال آینده تلاش می‌کند تا ضمن حفظ و پایداری توانمندی‌های موجود، اهداف عملیاتی برنامه را در تمامی زمینه‌ها محقق کند و بر اساس برنامه، قدرت موشکی در تمامی زمینه‌ها به ویژه بالستیک و کروز افزایش خواهد یافت و همچنین قدرت پدافندی هوایی کشور ارتقاء می‌یابد .

وی افزود: برای افزایش قدرت هوایی راهبردی تلاش می‌شود و نوسازی و ارتقاء قدرت بازدارندگی دریایی نیروهای نظامی مد نظر است؛ در نیروهای زمینی افزایش قابلیت‌های یگان‌های واکنش سریع و بقیه یگان‌ها مورد توجه قرار خواهد گرفت و با توجه دشمنان و تکفیری‌ها و تروریست‌ها جنگ‌های نیابتی را دنبال می‌کنند در حوزه دیپلماسی دفاعی بر آن هستیم به عنوان مکمل و هماهنگ با دستگاه سیاست خارجی بتوانیم فعالانه در ایجاد و برقراری ثبات پایدار در منطقه و جهان کار کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی گفت: هدف اصلی در حوزه کار ما پیگیری و تحقق اهداف سیاست دفاعی کشور در نیل به دفاع همه جانبه با رویکرد بازدارندگی فعال است و ان‌شاء الله روابط دفاعی، حمایت از متحدین، زمینه‌سازی مشارکت راهبردی با کشورهای دوست و شرکای بین‌المللی پیگیری می‌شود و در برابر توطئه‌ها و تهدیدات دشمنان و در رأس آنان آمریکای جنایتکار که هر روزه علیه ملت ایران دسیسه چینی می‌کند و اخیرا نیز با وقاحت در امور داخلی ایران دخالت کرده و رویای تعبیرنشدنی تغییر نظام جمهوری اسلامی را مطرح کردند، ایستادگی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به قانون مجلس در مقابله با تحریم‌های آمریکا، بلاتردید حمایت از جبهه مقاومت، رکن رکین مقاومت یعنی نیروی قدس برادر عزیزم سردار سرلشکر سلیمانی پیگیری می‌شود.

وزیر پیشنهادی دفاع و نیروهای مسلح گفت: در حوزه خدمات رفاهی و تأمین اجتماعی نیروهای مسلح که دغدغه اکثر نمایندگان مجلس در جلسات بود و در فرمایشات ریاست جمهور نیز به آن اشاره شده و در تدابیر مقام معظم رهبری نیز لحاظ شده، ان‌شاء الله با همت بالای مجلس محترم پیگیری می‌شود.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه وزارت دفاع در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز پیشگام بوده است، افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتی وزارت دفاع اقدامات لازم را انجام داده و در رابطه با صندوق‌های بازنشستگی اقدامات لازم را صورت داده، هدایت قابلیت‌ها به حوزه‌های متناسب و افزایش بهره‌وری در صیانت از دارایی‌های تأمین کننده مطالبات و معیشت کارکنان و بازنشستگان و به ویژه ایثارگران عزیز از اولویت‌های اساسی بوده و پیگیری می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: توجه به نوسازی پادگان‌ها و عملیات پاکسازی میادین مین تقویت می‌شود و مناسبات سازنده با نیروهای مسلح پیگیری می‌شود؛ همچنین پشتیبانی حقوقی و نهادینه سازی تعامل با مجلس و بقیه ارکان کشور به قوت مد نظر است.

امیر سرتیپ حاتمی تصریح کرد: اعتماد رئیس جمهور و نمایندگان مجلس در صورت رأی اعتماد و واگذاری مسئولیت خطیر وزارت دفاع به این سرباز انقلاب و نظام که تمام سوابق خدمتی و تحصیلاتم در حوزه دفاع بوده، امانت گرانسنگی است و باید توجه داشت در دوره 4ساله اخیر هم به عنوان وزیر دفاع از تجربیات و شناخت برخوردار شده‌ام؛ این امانتی که به بنده واگذار شده حاصل مجاهدت هزار شهید صنعت دفاعی و تلاش بی‌وقفه همه دانشمندان، متخصصین و کارکنان وزارت دفاع است که ان شاء الله موجب افزایش وحدت، همدلی و مشارکت فعال و همه جانبه تمامی نیروهای مسلح به ویژه ارتش و سپاه با وزارت دفاع خواهد شد و فرصت دیگر برای اقتدار و سربلندی ملت شجاع و قهرمان ایران اسلامی در این برهه فراهم می‌کند.

وی گفت: امیدوارم با توکل به خداوند یکتا و در پرتو توجهات ولی عصر (عج) و در سایه تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری و همراهی و همدلی همکارانم در دولت دوازدهم و رئیس جمهور و نمایندگان مجلس و تمامی فرماندهان و کارکنان وزارت دفاع در ادای این تکلیف الهی همچون سایر فرماندهان و وزرای شهید در پیشگاه الهی رو سفید شده و در تراز شایسته‌ای به جمهوری اسلامی و ملت عزیز و جامعه رزمندگان و مجموعه دفاعی کشور خدمتگزار باشم.

امیر سرتیپ حاتمی در پایان افزود: این جمله را از سید شهیدان اهل قلم، شهید آوینی بیان می‌کنم هر کس که می‌خواهد ما را بشناسد داستان کربلا را بخواند اگرچه که خواندن داستان را سودی نیست اگر دل کربلا نباشد از خداوند متعال می‌خواهم و از شما التماس دعا دارم که پایان کار ما در این دنیا را ختم به خیر فرماید، برای کسی که یک عمر لباس سربازی به تن داشته و مشق سربازی برای اسلامی، ایران و ملت عزیز داشته خیری بالاتر از شهادت فی سبیل الله نیست. 
برچسب ها: کابینه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°