حمله تروریستی در بارسلون
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۵۱۵۵۲۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۹
خودرویی در مرکز بارسلون اسپانیا با زیر گرفتن مردم باعث کشته شدن 13 نفر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مقامات پليس كاتالونياي اسپانیا اعلام كردند: در حادثه حمله يك کامیون به عابران پياده در مركز شهر بارسلونا دستکم 13 نفر کشته و بیش از 100 نفر مجروح شدند.
­
پليس اسپانيا تاكيد كرد: عمليات زيرگرفتن در بارسلونا يك عمليات "تروريستي" بوده است.
اين حمله تروریستی در منطقه رامبلاس شهر بارسلون روي داد. در پی این عملیات تدابیر امنیتی در بارسلونا تشدید شده است. به گفته پلیس دومين خودروي ون مرتبط با حادثه حمله به عابران پياده در شهر بارسلونا، در شهر كوچك «ويك» در منطقه كاتالونيا پيدا شد.
مقامات پليس در اين باره اعلام كردند پس از پيدا كردن دومين خودروي ون، منطقه را تحت محاصره در آوردند.
 همچنین بیمارستان های بارسلون از مردم برای اهدای خون کمک خواستند.
پلیس اسپانیا با انتشار عکس مردی جوان، او را «ادریس کبیر» کرایه‌کننده خودروی ون معرفی کرده است و از مردم خواست به پلیس برای دستگیری او کمک کنند.
ساعاتی بعد، مقامات از بازداشت دو نفر در ارتباط با این ماجرا خبر دادند.
در ادامه عملیات پلیس 4 مظنون در اثر تیراندازی پلیس کشته شدند. این درگیری، به مجروح شدند 6 شهروند و پلیس منجر شد.
رسانه ها اعلام کردند که داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.
همزمان با این حوادث، بر اثر انفجار در منزلی در منطقه کاتالونیا هم یک نفر کشته شد. گفته شده ساکنان این منزل در حال آماده سازی مواد منفجره بودند. پلیس کاتالونیا اعلام کرد این حادثه با حمله خودروی ون به عابران پیاده در بارسلونا مرتبط بود.
 
در اقدامی دیگر در اسپانیا یک راننده، دو پلیس را در ایست و بازرسی در بارسلون زیر گرفت. پلیس تنها فرد حاضر در خودروی مهاجم را با گلوله از پای درآورد. ارتباط این اقدام با عملیات تروریستی بزرگ در بارسلون مشخص نیست.
 
شاهدان عینی به خبرنگاران گفتند خودرویی که در حمله نخست مردم را زیر گرفت با طی کردن 500 متر از پیاده رو میانی این خیابان به طور مارپیچ به سوی عابران پیاده ای که در این محل حرکت می کردند حمله کرد.
در اسپانیا 3 روز عزای عمومی اعلام شد. نخست وزیر اسپانیا گفت: اولویت اول اعلام همبستگی تمام اسپانیا با بارسلون است. روزنامه لا وانگواردیا نوشت سازمان های اطلاعاتی دو ماه پیش به پلیس بارسلون درباره وقوع حمله تروریستی هشدار داده بودند.
بلافاصله پس از انتشار خبر این حمله، مقامات کشورهای مختلف از جمله روسای جمهور روسیه و امریکا و مقامات مصر و امارات حادثه را محکوم کردند.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °