تلاش‌های تازه برای استیضاح ترامپ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:16 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۵۶۵۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
«استیو کوهن» عضو برجسته دموکراتهای آمریکا در واکنش به اظهارات نژادپرستانه ترامپ درباره حادثه شارلوتزویل، طرح استیضاح وی را به کنگره ارائه کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا هم تغییرات اساسی در کاخ سفید را ضرروی برشمرد و گفت: ترامپ هنوز نتوانسته ثبات و صلاحیت خود را نشان دهد و شایستگی لازم برای ریاست را ندارد.
استیو کوهن پیشتر گفته بود که قصد دارد به دلیل حمایت رئیس جمهور آمریکا از نژادپرستان طرح استیضاح وی را به کنگره ارائه دهد.
نماینده دموکرات ایالت تنسی آمریکا در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از صحبت های اخیر ترامپ مبنی بر حمایت از گروه‌های نژادپرست و همچنین محکوم نکردن خشونت‌های آنها گفت: ترامپ در آزمون رهبری اخلاقی جامعه در سمت رئیس‌جمهور، مردود شده است.
پیش از کوهن نیز یک نماینده دموکرات دیگر در مجلس نمایندگان آمریکا چند روز پیش طرح دیگری برای استیضاح دونالد ترامپ ارائه کرده بود.
این نماینده که قانونگذار ایالت کالیفرنیا است،  درطرحی که ارائه داد، ترامپ را به مانع‌تراشی در عدالت در جریان تحقیقات فدرال در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا متهم کرده است.
استیضاح ترامپ در صورتی انجام خواهد شد که اکثریت اعضای کنگره آمریکا با درخواست پیشنهاد کننده این طرح موافقت کنند.
 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°