فصل جدید در پیروزی های سوریه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:25 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۵۶۵۷
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
پنجاه ونهمین نمایشگاه بین‌المللی دمشق پس از شش سال توقف به علت جنگ با حضور شرکت‌هایی از کشورهای مختلف جهان آغاز به کار کرد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، 30 شرکت ایرانی و دهها شرکت از 42 کشور دیگر محصولات خود را به این نمایشگاه آورده اند .
 انتظار می رود قراردادهای صادراتی در این نمایشگاه به 300 میلیون دلار برسد.  
 
 
با توجه به موفقیت‌های اخیر دولت سوریه در مقابله با مخالفان و گسترش ثبات و امنیت ، علاقه و اشتیاق شرکت‌های خارجی برای حضور در سوریه بیشتر شده است.
نخست وزیر سوریه پنجشنبه شب در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: پیام افتتاح این نمایشگاه برای جهان این است که اراده زندگی در ملت سوریه قوی تر از تروریسم است و ملت سوریه پرچمی از پرچم های پیروزی زندگی بر قتل و کشتار و شرافتمندی بر خیانت و سروری بر دنباله روی را برافراشته است.
وی افزود: اگر خون و از خود گذشتگی شهدای ارتش سوریه و دوستان و هم پیمان های مقاوم و باوفای سوریه نبود نمی توانستیم اکنون جمع شویم و فصل جدیدی از فصل های پیروزی را به نمایش بگذاریم.
خمیس بیان کرد: در سال های گذشته، همه تلاش ها بر فروپاشی نهادها و زیرساخت های سوریه متمرکز شده بود و این هدف اصلی و مرکزی توطئه گران بود به طوری که از ابتدای بحران در کنار تحریم های یکجانبه و ظالمانه غربی ها و برخی رژیم های عربی، زیرساخت ها و تاسیسات تولیدی عمومی و خصوصی را هدف قرار دادند.
وی اظهارداشت: سوریه در طول این بحران بسیاری از داشته ها و ثروت های خود را از دست داد و شاخص های توسعه ای کشور بسیار کاهش داشت ولی این جنگ با همه خسارت هایی که به سوریه وارد کرد و با بکارگیری همه انواع سلاح و مسلحین و رسانه ها، نتوانست اراده زندگی را در وجود سوری ها سرکوب کند.
نخست وزیر سوریه اضافه کرد: همزمان با موفقیت و پیروزی های ارتش و هم پیمان های با وفا در مبارزه با تروریسم، بکارگیری تمام توان تولیدی کشور و ثروت های ملی در راستای تقویت پایداری کشور و کاهش رنج های ملت سوریه از فشار های اقتصادی از مهمترین اولویت های دولت است و دراین راستا تدابیری بر تضمین گردش چرخ های تولید در بخش خصوصی و دولتی درپیش گرفته شده است.
خمیس افزود: برگزاری این دوره از نمایشگاه بین المللی دمشق یکی از این تدابیر است که می تواند کالاهای سوری را معرفی و ورود به بازارهای جدیدی را آغاز کند و شرایط لازم برای شرکت کنندگان به منظور گفت و گو، آشنایی و سرمایه گذاری مشترک و تشویق سوری های خارج از کشور برای سرمایه گذاری و مشارکت در بازسازی کشورشان فراهم کند.
وی گفت: دولت سوریه آماده است به منظور تقویت روابط اقتصادی با همه کشورها و اجرای توافقنامه ها و قراردادها و طرح ها، هر نوع تسهیلات مورد نیازی را ارائه کند.
خمیس اضافه کرد: موفقیت در بازگرداندن حرکت به چرخه تولید در سایه جنگ و آثار مخرب ان، نشان می دهد که عزم و اراده ملت سوریه در دوران بازسازی کم تر از اراده آن ها در شکست تروریسم نیست.
وی اظهارداشت: برغم آسیب های وارد شده و ویرانی های موجود، روح زندگی به طور سریع در مناطقی که ارتش آزاد می کند جاری می شود و دوستداران سوریه اطمینان دارند که این کشور مانند سیمرغ بار دیگر از خاکسترها متولد خواهد شد.
دولت سوریه هم اکنون درحال بازنویسی و بروز رسانی قانون سرمایه گذاری است تا شرایط لازم برای تشویق سرمایه گذاران تضمین امنیت سرمایه گذاری فراهم شود.
پنجاه و نهمین نمایشگاه بین المللی دمشق از روز پنجشنبه 17 تا 26 اوت( 26 مرداد تا 4 شهریورماه) به مدت 10 روز در شهرک نمایشگاهی دمشق برقراراست.
این نمایشگاه با حضور شرکت های بخش های دولتی و خصوصی 43 کشور جهان برگزار می شود که 23 کشور به طور رسمی و با هماهنگی سفارت های آن ها و شرکت هایی از 20 کشور دیگر از سراسر جهان برگزار می شود.
آخرین دوره نمایشگاه بین المللی دمشق در سال 2011 برگزار شد و این نمایشگاه در پنج سال گذشته به دلیل مشکلات ناشی از حضور تروریست ها برگزار نشد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°