نقش تشکل های مردم نهاد در حمایت از بیماران صعب العلاج
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:43 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۵۷۵۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۷
تشکل های مردم نهاد در حمایت از بیماران صعب العلاج نقش بسزایی دارند و امروزه نقش خیرین در تامین مراحل درمانی یک ضرورت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مطلق رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت در برنامه نبض شبکه خبر با اشاره به پرهزینه بودن درمان برخی بیماری ها گفت: هزینه های درمان سرطان به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم تقسیم بندی می شود، هزینه مستقیم درمان سرطان 3 هزار میلیارد تومان است.

نبض/ 

وی گفت: ما سالیانه 100 هزار بیمار سرطانی به تعداد بیماران سرطانی افزوده می شود و هزینه درمان برای هر بیمار بین 15 تا 20 میلیون تومان تخمین زده شده است. بیمارانی که در بیمارستانهای دولتی خدمات درمانی دریافت می کنند کمتر از 10 درصد پرداختی دارند و خدمات سرپایی هم رایگان است، داروهای ضد سرطان بین 15 تا 20 درصد از هزینه ها را می پردازند .

روشندل متخصص تحقیقات سرطان هم در این برنامه گفت: خیرین بازوهایی هستند که وزارت بهداشت را یاری می کنند، مواردی که این سازمان می توانند کمک کنند در پیشگیری، درمان و اقدامات حمایتی اجتماعی از بیمار و خانواده بیمار است.

نبض/

حسینی عضو موسس بنیاد نیکوکاری کنترل سرطان هم گفت: سالانه 100 هزار نفر به این آمار اضافه می شوند، با توجه به شیب تند ابتلا به سرطان در کشور که هزینه درمان آن 10 هزار میلیارد تومان هزینه دارد.

 

حسینی افزود: ما 850 موسسه خیریه در کشور داریم، در بحث درمان هم دولت و هم تشکل های مردمی باید به این حوزه ورود کنند، 40 درصد از سرطانها قابل پیشگیری است، لذا اگر دولت و تشکل های مردمی به امر پیشگیری ورود کند می توانیم میزان این شیب تند را کاهش دهیم.

وی گفت: بحث جلوگیری از سرطان تنها برعهده وزارت بهداشت نبوده بلکه سایر سازمان ها و ارگانها از جمله صدا و سیما هم باید به این موضوع ورود کنند.

نبض/http://www.irinn.ir/files/fa/news/1396/5/27/62501_805.jpg

دلشاد عضو هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت هم گفت: خیرین یا بیمارستان می سازند و یا این مراکز را تجهیز می کنند، بعضا موسساتی هستند که به تامین دارو می پردازند لذا حمایت های خیرین بسیار متنوع است، ما در حال حاضر باید بیشتر روی پیشگیری کار کنیم که این امر در زمینه آگاهی مردم حائز اهمیت است.

نبض/

ریاحی عضو هیئت امنا و هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت هم دیگر مهمان برنامه گفت: نقش خیرین در تامین مراحل درمانی در طول تاریخ یک ضرورت بوده است، از 7 تا 8 سال پیش با هدف ساماندهی خیرین مجمع خیرین سلامت بنیان گذاشته شد و و در 280 مراکز استانی حضور دارد و در اهدای زمین، تجهیزات و ساخت مشارکت داشته است.

وی گفت: ما در حال حاضر به این نتیجه رسیده ایم که علاوه بر مسائل سخت افزاری حمایت از بیمار و خانواده بیمار نیز لازم است. با توجه به تاریخ مشارکتهای مردمی در ایران مشخص می شود زمانی که اهمیت یک موضوع برای جامعه تبیین شود خود مشتاقانه پا به میدان می گذارند و کمک می کنند، زمین اهدا می کنند، تجهیزات تهیه می کنند و حمایت می کنند.

ریاحی گفت: مشارکت تنها به داشتن ثروت محدود نمی شود بلکه متخصصین و کسانی که می توانند زمانی را برای حمایت اختصاص دهند نیز کمتر از کار خیرین نیست.


برچسب ها: نبض پزشکی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°