قاهره به دنبال توسعه همکاری های اقتصادی با دمشق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:04 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۵۹۶۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه اعلام کرد: قاهره تمایل دارد با حمایت اقتصادی از سوریه عرصه های مختلف همکاری میان دو کشور را تقویت کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ولید المعلم با اشاره به اهمیت توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور تأکید کرد رابطه تاریخی که میان دو ملت سوریه و مصر پیوند برقرار کرده بسیار سابقه دار است.
 
او افزود: «سطح و حجم مشارکت مصر در نمایشگاه بین المللی دمشق نشان می دهد که برادران مصری به طور صادقانه علاقه مند به تقویت روابط با سوریه هستند».
 
این مقام سوری گفت: قاهره و دمشق با یک دشمن مشترک یعنی تروریسم تکفیری که از جانب قدرت های منطقه ای و بین المللی حمایت می شود رو به رو هستند و لازمه مبارزه با آن یکپارچه سازی تلاش ها است.
 
در همین چارچوب علی شکری نایب رئیس اتاق بازرگانی قاهره افزود: هدف هیئت مصری از سفر به سوریه تقویت روابط اقتصادی میان دو کشور در زمینه های مختلف و ایجاد افق های جدید برای تولیدات مصر در بازارهای خارجی است.
 
او با اشاره به اینکه طرف مصری در فعالیت های اقتصادی سوریه از طریق شرکت های مختلف بخش خصوصی مشارکت کرده است، گفت: «اتاق های بازرگانی تلاش می کنند تا صادرات را تقویت کنند و بازارهای جدیدی در کشور های مختلف ایجاد کنند».
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°