نگرانی تل آویو از کاهش نظامیان واحدهای جنگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:32 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۵۹۶۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۳
رسانه های رژیم صهیونیستی از ترس جوانان این رژیم برای پیوستن به یگان های جنگی و نگرانی تل آویو در این زمینه پرده برداشته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه رای الیوم به نقل از منابع رژیم صهیونیستی به نگرانی تل آویو از کاهش شدید نظامیان واحدهای جنگی رژیم صهیونیستی پرده اشاره و نوشته است که محافل نظامی رژیم صهیونیستی از میزان کم تمایل صهیونیست ها برای ملحق شدن به ارتش این رژیم در مقابل تمایل آنها برای واحدهای دیگر نگران هستند.

روزنامه صهیونیستی اسرائیل الیوم در گزارشی ضمن ابراز نگرانی از این مساله، نوشته است که برخلاف گذشته، جوانان تمایلی به پیوستن به یگان های نظامی و جنگی و درصدر آن یگان های پیاده نظام از جمله یگان های گولانی و جفعاتی ندارند.

بر اساس گزارش این رسانه صهیونیست؛ جوانان این رژیم تمایلی برای ملحق شدن به تیپ گولانی ندارند به طوری که آمار افرادی که مایل به پیوستن به این تیپ بوده اند در مقایسه با سال های قبل رقم بسیار کمتری را نشان می دهد.

تیپ «ناحال» نیز وضعیتی مشابه تیپ گولانی دارد و صهیونیست ها علاقه ای به پیوستن به این تیپ نداشته اند.

ارتش رژیم صهیونیستی تلاش می کند که نگرانی را کمرنگ جلوه دهد و اینگونه وانمود کند که این موضوع موقتی است و مدعی شود که علت آن به اوضاع آرام کنونی مربوط می شود.

بر اساس این گزارش؛ ارتش رژیم صهیونیستی به دنبال قرار دادن پاداش های ویژه و اولویت قرار دادن بازنشستگی به افرادی که به تیپ های «گولانی»، «جفعاتی» و «ناحال» می پیوندند، است تا جوانان این رژیم برای پیوستن به یگانهای جنگی و پیاده نظام تشویق شوند.

در همین راستا روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز به نقل از منابع عالی رتبه امنیتی در تل آویو اذعان کرد که آمار جذب افراد در یگان های جنگی در تابستان 2017 نشان می دهد که اسرائیلی ها تمایل کمی برای حضور در یگان های جنگی دارند.

بر اساس آمارهای منتشر شده سال جاری میلادی شاهد کاهش بی سابقه ای در این زمینه بوده که بالاترین ظرف 10 سال گذشته بوده است.

یوآف لیمور کارشناس صهیونیست در این زمینه اعلام کرده است که گادی آیزنکوت رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی خواستار بررسی این موضوع با توجه به نگران آمیز بودن آن شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°