تنظیم بیش از 4 هزار طرح اشتغال برای روستاها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:54 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۵۹۹۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۲
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: بیش از 4 هزار طرح اشتغال برای روستاها در سراسر کشور تنظیم کرده ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در ادامه اقتصاد و اشتغال را مهمترین مشکل روستاییان برشمرد و افزود: برای توسعه اقتصاد روستاها درخواست کرده بودیم تا مبلغی برای ارایه تسهیلات به روستاییان از محل صندوق توسعه ملی برداشت کنیم.

رضوی با بیان اینکه بیش از 4 هزار طرح اشتغال برای روستاها در سراسر کشور تنظیم کرده ایم، گفت: با همکاری بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام می توانیم طرح های اشتغال روستایی را اجرایی کنیم و در حال حاضر می توانیم بیش از دو هزار میلیارد تومان اعتبارات با کارمزد 8 درصد از طریق بانک کشاورزی، پست بانک، بانک سینا و بانک پارسیان توزیع کنیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از برگزاری نخستین جشنواره ملی فرهنگی ورزشی روستا در شاهین شهر اصفهان خبر داد و افزود: در این جشنواره 744 ورزشکار زن و مرد از 31 استان کشور حضور دارند.

ابوالفضل رضوی با اشاره به اینکه 430 ورزشکار مرد در 7 رشته و 310 ورزشکار زن در 6 رشته ورزشی رقابت خواهند کرد گفت: کشتی سنتی، هفت سنگ، چوب‌کشی و تیروکمان از جمله رشته هایی است که ورزشکاران با هم رقابت می کنند.

او با بیان اینکه مسایل و آداب و رسوم روستاها، غذاها و ورزش‌های مرسوم روستا از مواردی است که کمتر به آنها توجه شده افزود: بیش از 500 رشته ورزشی در روستاها وجود دارد که می توان به رشته های ورزشی کشور اضافه کرد.

نخستین جشنواره ملی فرهنگی ورزشی روستا روزهای دوم و سوم شهریورماه در شاهین شهر برگزار می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°