باید جهادگونه برای ارتقای مساجد قیام کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:15 - دوشنبه 30 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۶۲۲۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۸
رئیس رسانه ملی با بیان اینکه مساجد نقشی هویت ساز، فرهنگ ساز و تمدن ساز است؛ گفت: باید نهضت گونه و جهاد گونه برای ارتقای مساجد قیام کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه مساجد قلب جامعه است که از گذشته تا کنون نقش هویت ساز و تمدن ساز داشته‌اند، گفت: متاسفانه فرهنگ فردگرای غربی در تلاش برای نفوذ به فرهنگی ایران اسلامی است و مساجد می‌توانند بازدارنده نفوذ این فرهنگ منحط غربی باشند.
 
دکتر علی عسکری در اجلاس سراسری روز جهانی مساجد، تاکید کرد: آن جایی که می‌تواند با تبلیغ رودرو و صمیمی با سحر و جادوی فرهنگ منحط غرب مقابله کند، مساجد هستند.
 
رئیس رسانه ملی با اشاره به نفش روحانیت در حیات مساجد، گفت: مسجد خوب به معنای حضور روحانی خوب است و اگر حال مسجد خوب باشد حال جامعه نیز خوب خواهد بود.
 
دکتر علی عسکری با اشاره به نقش هویت ساز مساجد، تاکیدکرد: مساجد قوی‌ترین عنصر تمدن ساز در تاریخ ما هستند، اما امروز در معرض سخت‌ترین جنگ فرهنگی تاریخ هستیم و استکبار؛ فرهنگ و هویت ما یعنی مساجد را هدف قرار داده است.
 
وی با بیان اینکه تمام سجایای جامعه ما از مساجد نشات گرفته است، افزود: تمام بزرگان، شهدا و عموم مردم هویت خود را از مساجد گرفته اند و جوانان غیور کشورمان با درس آموزی‌ها و مناسک مساجد تربیت یافته اند.
 
رئیس رسانه ملی با اشاره به اینکه مساجد خدمات بزرگی برای جامعه ما داشته اند گفت: باید برای ارتقای مساجد جهادگونه قیام کنیم زیرا مساجد کانون حل و فصل مشکلات مردم شده اند.
 
دکتر علی عسکری با اشاره به نقش بی بدیل مساجد در دفاع مقدس و تربیت نیروهای بسیجی، افزود: در رسانه ملی یک قرارگاه برای حمایت از مساجد راه اندازی کرده ایم که در آن از تجارب روحانیون و تیم مساجد استفاده می‌شود.
 
رئیس رسانه ملی با بیان اینکه نقش مساجد باید بازشناسی و باز تعریف شود، گفت: رسانه ملی به دلیل نقش تعیین کننده مسجد کارکرد حمایتی خود را دارد و نهاد تمدن ساز مساجد را حمایت می‌کند.
 
دکتر علی عسکری با اشاره به اینکه کار را در طراز مسجد انقلاب اسلامی به پیش می‌بریم، افزود: صدا و سیما برای ارتقای جایگاه مساجد برنامه‌های جدی دارد و تا امروز گام هایی در این زمینه در شبکه‌های رسانه ملی برداشته شده است تا نقش حامی خود را ایفا و بتوانیم تاثیر گذار باشیم.
 
وی با اشاره به تاثیر تولید محصول فرهنگی در فضای مجازی، گفت: در دنیای جدید رسانه‌ها و شکل گیری فضای مجازی کار تولید محصولات فرهنگی آسان‌تر شده است و باید تولید محتوای فاخر را در تمام مساجد کلید بزنیم و به محتوای فضای مجازی غلبه کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۹°