سفر سرلشکر باقری به ترکیه جهش در روابط دو کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:37 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۶۳۸۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
سخنگوی وزارت امور خارجه سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ترکیه را جهشی در روابط دو کشور خواند و گفت: در آینده شاهد آثار مثبت این سفر در روابط دو کشور و تاثیر منطقه ای آن خواهیم بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ، بهرام قاسمی در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران، سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ترکیه را بی نظیر دانست و افزود: سفر سردار سرلشکر محمد باقری پس از 40 ‌سال در این سطح و با دعوت همتای ترکیه ای وی انجام شد.
وی تصریح کرد: این سفری بسیار مهم بود که نقش تعیین کننده در روابط دو کشور دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: این سفر علاوه بر تقویت و ارتقای روابط دوجانبه و همکاری های منطقه ای بر تثبیت شرایط و ثبات در منطقه تاثیر خواهد گذاشت.
وی ادامه داد: این سفر در برهه ای خاص از روابط دو کشور صورت گرفت که یک جهش و گامی تکاملی در روند روابط فی ما بین ایران و ترکیه است.
قاسمی گفت: امیدواریم این گفتگوها و رایزنی در آینده ای نه چندان دور در تهران ادامه یابد.
وی ابراز امیدواری کرد سفر هیئت عالی رتبه نظامی و سیاسی ایران به آنکارا بتواند به نفع مردم دو کشور و منطقه باشد.
 
سفر سردار باقری ربطی به اجلاس آستانه ندارد
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن ابراز امیدواری برای برگزاری اجلاس آستانه 6 در شهریور ماه، گفت: علاقه ای ندارم که سفر سردار باقری به ترکیه را به اجلاس آستانه گره بزنم.
 بهرام قاسمی در ادامه نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران افزود: جمهوری اسلامی ایران به تلاش های خود همراه با دو کشور تاثیرگذار منطقه یعنی روسیه و ترکیه، برای حل معضل سوریه ادامه خواهد داد.
وی دستور کار اجلاس آستانه 5 را فراگیر خواند و تصریح کرد: اجلاس آستانه یکی از اجلاس های موثر و کارآمد است که جایگزین دیگری در شکل خود ندارد که می تواند به سوریه کمک کند.
وی با تاکید بر مشخص بودن دستور کار اجلاس آستانه، گفت: امیدواریم بتوانیم گام های بلندتر و بیشتری درخصوص حل موضوع سوریه برداریم.
 
 تغییرات ساختاری وزارت خارجه دولت دوازدهم
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تغییرات ساختاری در این وزارتخانه گفت: تشکیل معاونت دیپلماسی اقتصادی و ادغام سه معاونت از جمله تغییرات ساختاری وزارت خارجه دولت دوازدهم خواهد بود.
بهرام قاسمی در ادامه نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران افزود: سه معاونت اروپا - امریکا، آسیا - اقیانوسیه و معاونت عربی- شمال افریقا در یکدیگر ادغام خواهند شد و معاونت سیاسی وزارت خارجه را تشکیل خواهند داد.
وی ادامه داد: همچنین بخش حقوقی از معاونت امور بین‌المللی و حقوقی تفکیک خواهد شد و معاونت بین‌الملل در جای خود باقی خواهد ماند.
قاسمی تصریح کرد: معاونت امور کنسولی با همان شرح وظایف و البته تغییراتی در نام این معاونت، به کار خود ادامه خواهد داد.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: این تغییرات با طی چندین ماه کار کارشناسی فشرده به سازمان امور استخدامی کشور رفته و هم اکنون مصوب شده است.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°