گفتگوی 18:30/ پوشاک نامتعارف دستپخت مزون‎های بی‌مجوز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 28 شهريور 1400
کد خبر : ۵۱۶۴۸۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۴
رئیس اتحادیه پوشاک گفت: پوششی که امروز در جامعه شاهد هستیم، حاصل فعالیت مزون‌های فاقدمجوز و شوهای خانگی است، که ما روی آنها نظارتی نداریم، که به زودی با آنها هم برخورد می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ابوالقاسم شیرازی با بیان اینکه شاخص های لباس نامتعارف را کارگروه پوشاک و لباس تعیین کرده است، تاکید کرد: ما این شاخصه را به بخش های تولید، توزیع و خدمات ابلاغ کردیم.

وی ادامه داد: کار کارگروه مد و لباس تنها به پوشاک بانوان محدود نمی شود؛ بلکه پوشاک مردان و کودکان را نیز شامل می شود، البته آنچه امروز جامعه را در این حوزه دچار ناامنی کرده پوشاک بانوان موجود در بازار است.

 گفتگوی 18:30/ برخورد با پوشاک نامتعارف

رئیس اتحادیه پوشاک مانتوهای تنگ، بدن نما، پشت نویسی شده و جلوباز را مصداق پوشش نامتعارف دانست و تاکید کرد: پایش های ما از سال گذشته ادامه داشته و حتی ما تذکر هم داده بودیم، آنچه امروز در جامعه شاهد هستیم حاصل فعالیت مزون های فاقد مجوز و شوهای خانگی است، که ما روی آنها نظارتی نداریم.

که البته طرح برخورد با مزون های فاقد مجوز را با حکم قضایی در دستور کار داریم.

او ادامه داد: وزارت ارشاد و معاونت نظارت بر اماکن، در برخورد با پوشش های نامتعارف نگاه فرهنگی دارند؛ اما اگر فقط روی این اصل اکتفا کنیم چندان قابل اتکا نیست و برخورد سلبی هم لازم است، اگر این برخوردها را نیز حذف می کردیم امروز شاهد رشد بیشتر پوشش های نامتعارف در کشور بودیم.

شیرازی تصریح کرد: ما باید با کمک کارگروه مد و لباس پوشاکی ارائه دهیم تا مطابق سلیقه مصرف کننده هم باشد اما نظارت بر این امر که آیا او حاضر به استفاده از آن است، وظیفه ما نیست.

 گفتگوی 18:30/ برخورد با پوشاک نامتعارف، علل و پیامد

در بخش دیگری از این نشست، پوراحمدنژاد دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا در گفتگوی تلفنی، تصریح کرد: موضوع مبارزه با قاچاق شامل همه ابعاد قاچاق می شود، در کشور ما به ارزش 8.1 میلیارد دلار البسه وجود دارد که 2.5 میلیارد دلار آن از راه قاچاق تامین می شود.

وی ادامه داد: در بازدیدی که دو هزار و 649 اماکن البسه داشتیم، بیش از هزار واحد، از مباحث قانونی بی اطلاع بودند.

دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا ادامه داد: بیشترین تخلفاتی که در حوزه پوشاک رخ می دهد، الصاق برند خارجی بر روی البسه داخلی است و تخلف دیگر، جعل برند و عدم انطباق فروش برند با مجوز کسب شده است که بیشتر در فروشگاه هایی که صاحب مجوز هستند، صورت می گیرد.

 
 

برچسب ها: پوشاک ، قاچاق لباس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °