پورمحمدی: در دیوان سالاری، رعایت حقوق مردم کمرنگ شده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:48 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۱۶۷۷۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۷
وزیر سابق دادگستری گفت: امروز تابلوی اصلی نظام اسلامی باید رعایت حقوق عامه مردم باشد و مدعیان حقوق بشر باید از ما رعایت حقوق مردم را یاد بگیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در مراسم تودیع خود به عنوان وزیر پیشین دادگستری افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت‌ های مختلف دو نکته را مورد تاکید قرار دادند و در دیدار مسئولان عالی قضایی نیز فرمودند مهم ترین مسئله، احیای حقوق عامه است و از قوه قضاییه خواستند این موضوع را در اولویت قرار دهند.
 
او گفت: جناب آقای رئیس جمهور نیز سالیان سال موضوع حقوق شهروندی را مطرح و پیگیری و منشور حقوق شهروندی را منتشر کردند.
 
وزیر پیشین دادگستری با بیان اینکه آموزه های دینی ما بیش از هر چیز به رعایت حق و حقوق مردم تاکید دارد افزود: قانون اساسی و قرآن و روایات نیز مملو از رعایت حقوق اعم از حق الله و حق الناس است و اگر تعبیر کنیم که اسلام در راس و شاخص برای رعایت حقوق و حق مداری است، سخنی دقیق و درست گفته ایم.
 
او گفت: امروز تابلوی اصلی نظام اسلامی باید رعایت حقوق مردم باشد و حقوق بشر باید از ما رعایت حقوق مردم را یاد بگیرد.
 
پورمحمدی با بیان اینکه متاسفانه (اکنون) با آنچه در قانون اساسی تصویب کردیم فاصله بسیاری داریم افزود: باید در بخش حقوق شهروندی پیشگام و پیشتاز از دیگران باشیم و حقوق شهروندی را پاس بداریم و دیگران نباید این را به ما یاد بدهند و حق ندارند ما را ارزیابی کنند، بویژه که دیگران چنین جایگاه، اعتبار و وزنی ندارند.
 
او گفت: همه اینها در گرو عمل ماست که ما با آن فاصله داریم، نباید شعار دهیم باید به وظایف خود عمل کنیم ، چون وظیفه اصلی وزارت دادگستری این است.
 
او افزود: متاسفانه رعایت حقوق مردم کمرنگ شده و این نکته اساسی است که باید به طور جدی تعقیب کنیم.
 
پورمحمدی با بیان اینکه باید سربازی برای این نظام را بزرگترین افتخار خود بدانیم گفت: بنده طی 40 سال در ابعاد و عرصه های مختلف خدمتگذار مردم بودم و این افتخار از ابتدای انقلاب نصبیم شده است که خدا را شاکرم.
 
او افزود: حضور مردم در عرصه های مختلف موجب مباهات است و باید به این ملت افتخار کنیم.
 
وزیر دادگستری گفت: خبرنگاری از من پرسید به خودت چه نمره ای می دهی، گفتم من به خودم نمره خوبی نمی دهم، هر چه قدر هم خلاق و مبتکر باشیم ما مدیران خیلی بدهکار مردم هستیم و به لطف خدا و گذشت مردم  نیازمندیم.
 
او افزود: در حوزه وزارت دادگستری در بخش ضد فساد به تعریف‌های روشن‌تر و شفاف‌تری رسیدیم و کارهای زیادی در این عرصه شد و گزارش‌های بین المللی و داخلی تولید شد و در مجموع یک سازماندهی جدید را ارائه کردیم و امیدواریم دوستان با جدیت بیشتری پیگیری کنند.  
 
پورمحمدی درباره فعالیت‌های حوزه حقوق کودک گفت: در کشور 23 میلیون افراد زیر 18 سال داریم، سعی کردیم سندی در این جهت تولید شود و برای بیش از 30 دستگاه، شرح وظایف تعریف و ابلاغ شد.
 
او افزود: در حوزه بین‌الملل یک رویکرد بهتر و قوی‌تری داشتیم و خوشبختانه ارتباطات حقوقی و قضایی کشور ارتقا قابل قبولی پیدا کرد، در طول چهار سال گذشته همکارانم در وزارت دادگستری تلاش بسیار زیادی انجام دادند که وظیفه دارم از دوستان و همکارانم در وزارت دادگستری و تعزیرات سپاسگزاری کنم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°