«پورمحمدی»مشاور رئیس قوه قضائیه شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:33 - پنجشنبه 02 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۶۷۷۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
در مراسم تودیع و معارفه وزیر دادگستری، حکم آیت الله آملی لاریجانی به آقای پورمحمدی به عنوان مشاور رئیس قوه قضائیه توسط محسنی اژه‌ای ارائه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه وزیر دادگستری گفت: در آستانه ورود به ماه ذی الحجه هستیم و امیدواریم برکات این ماه شامل همه ما باشد. من از همه حضار تشکر می‌کنم که قدم رنجه کردند و برای تقدیر از یک مدیر لایق و خدوم آمدند.

او افزود: در نظام مقدس ما پذیرش مسئولیت شکر دارد و تحویل آن به نفر بعدی هم شکر دیگری دارد. در موقع اول باید شکرگزاری کرد که فرصت خدمت رسانی ایجاد شده و در مورد دوم باید شکرگزاری کرد که مسئولیت سنگین از دوش‌ مان برداشته شده است و به لحاظ مسئولیتی که در قبال مردم و نظام و تکالیف قانونی و شرعی بر عهده ما گذاشته می‌شود می‌طلبد تا انسان توسل بیشتری به خداوند داشته باشد تا بیش از پیش از الطاف خداوند بهره‌مند شود.

معاون اول قوه قضائیه گفت: هر کدام از ما که تا دیروز مسئولیتی نداشتیم از امروز که مسئولیت یافته ایم باید بیش از پیش از خداوند و نماز و روزه بهره ببریم تا خداوند بیش از پیش پشت سرمان بوده و حافظ مان باشد.

محسنی اژه ای افزود: وزارت دادگستری و وزیر دادگستری در نظام جمهوری اسلامی تنها وزیری است که هر 3 قوه در آن دخالت دارند و این پشتوانه بزرگی است، چنانچه رییس قوه قضاییه پیشنهاد می‌کند بعد رییس جمهور آن را بررسی و سنجش کرده و او را  به مجلس معرفی  می‌کند و در آنجا مجلسی ها صلاحیت او را مورد ارزیابی قرار داده و پس از اینها به او رای اعتماد می دهند.  از این لحاظ وزیر دادگستری پشتوانه مهم و محکمی دارد؛ زیرا سه رییس قوه او را پذیرفته و انتخاب کرده‌اند و آقای آوایی باید این موضوع را مغتنم شمرده و البته بداند که به همین میزان هم از وی بیشتر توقع کار و فعالیت دارند.

او با اشاره به مواد قانون اساسی در خصوص شرح وظایف وزیر دادگستری گفت: این وزارتخانه مسئولیت کلیه مسایل مربوط به روابط ۳ قوه را بر عهده دارد که کار فوق العاده سختی است. درست است که ما جزایر مستقل نیستیم ولی کار شاق و سختی است که یک وزیر بخواهد بین این ۳ قوه و ۳ نوع تفکر و سلیقه بیاید و روابط را افزایش دهد.

او خطاب به آوایی افزود: از آقای آوایی  می‌خواهم روی این موضوع روابط بین قوا بیشتر تمرکز کرده و بررسی کنند که این رابطه‌ای که قانون اساسی در نظر گرفته چیست و اگر دستورالعملی هست آن را تقویت کند و اگر نیست نگاشته شده تا مشخص شود هر کدام از قوا چه انتظار به حقی می‌توانند از وزیر دادگستری داشته باشند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: به لحاظ حضور وزیر دادگستری در جلسات هیات دولت و جلسات مسئولان عالی قضایی و همچنین کمیسیون تخصصی مجلس، وزیر دادگستری بیشترین اطلاعات را دارد و باید بتواند با این حجم از اطلاعات روابط قوا را تعیین و تعمیق ببخشد.

او افزود: همه ما مسئولین باید انقلابی باشیم و در جهت رفع مشکلات مردم با صلابت حرکت کنیم و بدانیم که از جمله وظایف همه ما این است که تلاش کنیم تا نظام کارآمد باشد.

او گفت: پورمحمدی به عنوان مشاور رییس قوه قضاییه فعالیتش را ادامه می دهد.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه ما مسئله زیاد داریم و چه بسا در یک زمان و امکانات مشخص نتوانیم همه مسائل و مشکلات را حل کنیم افزود:  طبیعی است که باید اولویت‌بندی و ارزیابی شود که کدام مسائل در بین سه قوه در اولویت قرار دارد. امروز حقیقتاً بیش از تمام حدود 4 دهه گذشته، مسئولیت داریم که هم خدمت صادقانه و به روز را به مردم ارائه دهیم و هم پاسدار ارزش‌های اسلام و نظام باشیم. اگر مقام معظم رهبری تاکید می‌کنند که همه ما به ویژه قوه قضائیه از انقلابی‌ترین‌ها باشند، ما باید در چارچوب موازین قانونی و شرعی در راستای خیرخواهی برای مردم، رفع مشکلات مردم و کارآمد کردن نظام تلاش کنیم. امروز از جمله وظایف ما این است که کاری کنیم نظام کارآمد باشد.

او با یادآوری اینکه پورمحمدی زمانی که دادستان شد، سن‌ او به قدری کم بود که اگر کسی چهره ایشان را می‌دید، باور نمی‌کرد، گفت: آقای پورمحمدی با ویژگی‌هایی که داشتند در تمام مسئولیت‌های خود روسفید بودند. از طرف خودم و قوه‌قضائیه از تمام تلاش‌های آقای پورمحمدی از ابتدای انقلاب تا امروز که در وزارت دادگستری و تعزیرات کار کردند، تشکر می‌کنم. امروز هم که عنوان مشاور رئیس قوه قضائیه برای آقای پورمحمدی صادر شده، امیدواریم بتوانند مانند گذشته مثمرثمر واقع شوند.

او در پایان گفت که برای آقای آوایی به عنوان مدیری دلسوز  و متعهد آرزوی موفقیت دارم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°