ناکامی کل بودجه با کاهش قیمت نفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:59 - يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۱۶۹۶۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
نوبخت در تبیین مصوبات کابینه؛
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از ٣٤٦ هزار میلیارد بودجه سال جاری تنها ٣٠٩ هزار میلیارد آن با توجه به کاهش قیمت نفت محقق می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در نشست امروز هیئت دولت، گزارش سازمان برنامه و بودجه درخصوص عملکرد 5 ماهه بودجه امسال و پیش بینی ماه های باقی مانده بررسی شد.

محمدرضا نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: از ٣٤٦ هزار میلیارد بودجه سال جاری تنها ٣٠٩ هزار میلیارد آن با توجه به کاهش قیمت نفت تحقق می‌یابد.

نوبخت گفت: در جلسه امروز هیئت دولت، سازمان برنامه و بودجه راهکاری موردنظر برای صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری و عمرانی را به اعضای دولت ارائه کرد تا تراز بودجه تامین شود و بتوان امسال را بدون کسری سپری کرد.

وی افزود: پس از قرائت گزارش سازمان برنامه و بودجه و ارائه ارقام واقعی بودجه، اعضای هیئت دولت نظرات خود را ارائه کردند اما به دلیل اهمیت بحث و ضرورت مدیریت مالی دستگاه های اجرایی تا پایان سال، ادامه بررسی موضوع به جلسه آتی موکول شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: در این جلسه دستگاه های اجرایی دیدگاه های خود درباره برخی طرح هایی که در مجلس در دست بررسی است، مطرح کردند تا نظر دولت درباره موافقت و یا مخالفت با این طرح ها به قوه مقننه منعکس شود که اغلب این موارد به دلیل بار مالی و مغایرت با اصل 75 قانون اساسی برای دولت قابل پذیرش نبود.

*** در ادامه مصوبات هیئت دولت همچنین از مجلس خواست، رسیدگی به لایحه موافقت‌نامه چابهار بین ایران، افغانستان و هند را در اولویت قرار دهد.

در این جلسه همچنین نماینده دولت برای پیگیری تعدادی از طرح‌ های مجلس هم تعیین شد.
 
 

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۹°