سخنان قاسمی درباره تماس تلفنی وزیر خارجه قطر با وزیر امور خارجه کشورمان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:56 - جمعه 04 بهمن 1398
کد خبر : ۵۱۷۱۶۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر گام سازنده و مثبت همسایگان برای بهبود و ارتقای روابط فی ما بین همواره استقبال کرده است و بدان ارج می نهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی در خصوص خبر تماس تلفنی وزیر خارجه قطر با وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تایید این گفتگوی تلفنی اظهار داشت: این تماس شب گذشته انجام شد و تمایل طرف قطری برای بازگرداندن سفیر خود به تهران مطرح شد که ما از این اقدام دولت قطر استقبال می کنیم.
وی اضافه کرد: قبلا سفیر آن کشور برای برخی مشورت ها به دوحه فراخوانده شده بود و  بازگشت مجددش به تهران تصمیم و اقدامی منطقی و مثبت ارزیابی می شود.
قاسمی گفت: همانگونه که مکررا اعلام کردیم، سیاست اصولی و همیشگی جمهوری اسلامی ایران  توسعه روابط با تمام همسایگان  بوده و خواهد بود و ایران همواره آمادگی دارد در چارچوب احترام متقابل و حفظ منافع مشترک، روابط بهتری با تمام کشورهای همسایه و پیرامونی خود داشته باشد و همانگونه که  وزیر امور خارجه اعلام کرد، یکی از اولویت های اساسی یا اَبَراولویت ما در سیاست خارجی کشور در دولت جدید،  ارتقای همکاری ها و اولویت دادن به  توسعه مناسبات همه جانبه با کشور های همسایه خواهد بود.
وی افزود: ایران معتقد است تنها راه  تامین امنیت و ثبات و فراهم کردن زمینه های توسعه اقتصادی در منطقه، عادی سازی و گسترش  روابط میان کشورهای منطقه  و دخالت نکردن کشورهای فرامنطقه ای در امور منطقه است و ایران آمادگی دارد در جهت تعامل هر چه بیشتر این کشورها و حل و فصل برخی  ابهامات و مشکلات میان آنها تلاش های سیاسی لازم را انجام دهد.
قاسمی گفت: نیاز و ضرورت  امروز  منطقه همکاری دسته جمعی و فایق آمدن بر اختلافات و ایجاد زمینه های لازم  برای رایزنی و گفتگوهای بیشتر در این منطقه حساس از جهان است.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از هر گام سازنده و مثبت همسایگان برای  بهبود و ارتقای روابط فی ما بین همواره استقبال کرده است و بدان ارج می نهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۶°