صدها تن دیگر در ترکیه اخراج شدند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:22 - دوشنبه 12 خرداد 1399
کد خبر : ۵۱۷۳۰۳
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
دولت ترکیه با انتشار دو آیین نامه جدید که به اتکای قانون حالت فوق العاده صادر شده است، صدها تن دیگر از کارکنان وزارتخانه ها و سازمان های دولتی این کشور را از کار در دستگاه های دولتی اخراج کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ملیت چاپ ترکیه، با انتشار دو آیین نامه جدید دولت ترکیه 928 تن از کارکنان وزارتخانه ها و سازمان های دولتی از کار اخراج شدند.
142 تن از این افراد از کارکنان وزارت دادگستری و سازمان های تابعه، 215 تن از کارکنان وزارت کشور و سازمان های تابعه،‌ 172 تن از اعضای هیئت علمی و  کارکنان اداری دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی ،  106 تن از پرسنل نیروی زمینی ، 40 تن از پرسنل نیروی دریایی ، 59 تن از پرسنل نیروی هوایی ، 19 تن از کارکنان وزارت دفاع ملی ترکیه و بقیه از کارکنان دیگر وزارتخانه ها و سازمان های دولتی بودند.
همچنین بر اساس این آیین نامه ها که در روزنامه رسمی دولت جمهوری ترکیه منتشر شد، 57 تن از کارکنان وزارتخانه ها و سازمان های دولتی که پیشتر از کار اخراج شده بودند بار دیگر به مشاغلشان باز گردانده شدند.
همچنین 13 تن از پرسنل بازنشسته ارتش ترکیه که 10 تن از آنان ژنرال بازنشسته بودند خلع درجه شدند و حقوق و امتیازات بازنشستگی آنان نیز لغو شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°