رونق نسبی بازار مسکن، مردم بخرند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:46 - سه‌شنبه 07 بهمن 1399
کد خبر : ۵۱۸۲۲۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵
به علت ثبات قیمت مسکن تا پایان شهریور ماه ، مردم می توانند به خرید مسکن اقدام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای رهبر نایب رئیس کانون انبوه سازان در گفتگوی 18/30 درباره رکود بازار مسکن گفت: اگر مسکن بدون برنامه ریزی پیش رود، به جایی نخواهد رسید بلکه متولی اصلی آن وزارت راه و شهرسازی است که باید برنامه مدونی درباره آن ارائه دهد زیرا این رکود ریشه عمیقی دارد و اکنون قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته است و باید این مسئله ریشه ای حل شود.
رهبر تاکید کرد: در بخش مصالح ساختمانی روز به روز افزایش قیمت وجود دارد و حتما باید برنامه ریزی مدون صورت بگیرد و از بخش خصوصی باید کمک گرفته شود.
 
نایب رئیس کانون انبوه سازان افزود: سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور نیاز است اما در این 5 سال رکود ما تنها سالانه 300 هزار واحد ساخته ایم و اگر دولت تعداد واحد های خالی را اعلام می کند باید مکان آنها را هم اعلام کند تا ما برنامه ریزی کنیم که کجا به ساخت و ساز بپردازیم و این عدم اطلاع رسانی از نقاط ضعف در برنامه ریزی است.
 
رهبر یکی از دلایل رکود را نبود سرمایه افراد برای تهیه مسکن دانست که همین امر باعث افزایش تقاضا برای اجاره مسکن می شود و دیگر اینکه عدم حمایت دولت و در اختیار نگذاشتن زمینهای دولتی برای ساخت و ساز مسکن.
 
آقای عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک هم دیگر مهمان برنامه 18/30گفت : امسال در مردادماه نسبت به تیر ماه افزایش خرید و فروش مسکن داشتیم و عزم دولت هم بر این است که شاهد افزایش خرید و فروش مسکن باشیم و انشاالله این روند افزایش در شش ماه دوم سال ادامه خواهد یافت.
 
رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: جدول سینوسی معاملات مسکن نشان از سیر تغییر و تحولات مسکن دارد ولی از جهت آماری همیشه فرمول افزایش مصالح نشان دهنده افزایش قیمت مسکن نیست ، چه بسا سالهایی افزایش مصرف مصالح نداشتیم اما قیمت مسکن افزایش یافت و بالعکس.
وی تاثیر مصالح را در قیمت مسکن 30 درصد دانست و گفت: ما از اردیبهشت ماه سیر صعودی تولید مسکن در کشور داشتیم اما هیچ شکی نیست که بین عرضه و تقاضا تعادل نیست و قدرت خرید مردم کاهش یافته ولی اینها دلیل بر این نیست که بازار مسکن رونق ندارد.
 
رئیس اتحادیه مشاوران املاک در پایان به مردم توصیه کرد: به دلیل اینکه قیمت ها ثبات دارد مردم می توانند به خرید مسکن اقدام کنند.
 
 

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۱۰°