مرگ و میر یاکریم های کنارک بزودی متوقف می شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:33 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۵۱۸۳۸۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
مرگ یاکریم های وحشی در زرآباد کنارک با نابودی همه یاکریم های این منطقه متوقف می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پورملایی، مدیرکل اداره حفاظت از محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت هنوز علت مرگ و میر یاکریم های وحشی در منطقه زرآباد کنارک مشخص نشده است.
مرگ و میر یاکریم های کنارک بزودی متوقف می شود 
از حدود دو هفته پیش یاکریم ها یا قمری ها در منطقه زرآباد در تعداد فراوان و دسته دسته می میرند و لاشه های آنها در نقاط مختلف پراکنده شده است.
مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان با بیان اینکه گروه های کارشناسی به منطقه اعزام شده اند، تصریح کرد: در اغلب لاشه ها علائمی مانندلاغری، اسهال و خونی بودن نای دیده می شود که نمونه های برداشت شده، برای تحقیقات بیشتر به آزمایشگاه های دامپزشکی ارسال شده است.
پورملایی درباره احتمال شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان گفت: در حال حاضر فصل این بیماری نیست و گونه های دیگر پرندگان وحشی یا اهلی نیز مبتلا نشده اند.
وی همچنین شایعه نفوذ آلودگی های صنعتی در آب منطقه را رد کرد و گفت در زرآباد واحد صنعتی که پساب آلوده کننده داشته باشد، وجود ندارد.
مرگ و میر یاکریم های کنارک بزودی متوقف می شود
یادآور می شود علائم ذکر شده در لاشه یاکریم ها، مانند لاغری، اسهال و خونی بودن نای تقریبا در تمام کبوترهایی که به اصطلاح پوک شده و پس از گیجی می میرند نیز وجود دارد اما لاغری، اسهال و خونی شدن نای، پس از بیماری های ویروسی و یکی دو روز قبل از مرگ پرنده رخ می دهد که از تبعات بیماری است و عامل بیماری نیست.
 
برچسب ها: کبوتر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°