توقف همه اردوهای دانش آموزی؛ بازنگری در دستور العمل ها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:20 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۵۱۹۶۰۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۱
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از توقف همه اردوهای دانش آموزی تا زمان بازنگری دستورالعمل اردوها خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مهدی فیض در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: دستورالعمل فعلی مربوط به سال 1389 است که در چارچوب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تنظیم شده است و باید با توجه به حوادثی که رخ داده در این دستور العمل در حوزه های چون بحث های ایمنی، بهداشتی، نحوه انتخاب وسیله نقلیه، شرایط رانندگان، تعداد مربیان همراه و دیگر موارد تغییراتی صورت گیرد. فیض گفت: بنا داریم پیش از پایان مهر نسخه جدید آئین نامه به تصویب مراجع مربوط برسد و ابلاغ شود.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی هم  با بیان اینکه خواب آلودگی راننده در حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی  نقش داشت، گفت: عاملی که حادثه را تشدید و تلفات را بالا برد، این بود که سرنشینان این خودرو کمربندهای ایمنی را نبسته بودند و فقط راننده کمربند بسته بود که سالم ماند و کوچکترین جراحتی ندید اما بقیه سرنشینان پرتاب شدند و این موضوع تلفات و جراحات را بیشتر کرد.

محمد رضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس هم که برای بررسی حادثه اخیر واژگونی اتوبوس به محل حادثه رفته  گفت: میزان ساعت رانندگی راننده در آن روز بسیار زیاد بوده است و از این نظر به پلیس راه ایراد وارد است که چرا آن را کنترل نکرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس  افزود: جاده های دوطرفه خستگی راننده را افزایش می دهد زیرا نوری که از روبه رو به چشم راننده می خورد موجب خستگی چشم راننده و خواب آلودگی او می شود و وزارت راه و شهرسازی باید جاده ها را از دو طرفه بودن خارج کند.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°