گفتگوی 18:30/آغاز طرح ساماندهی سرویس مدارس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:37 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۰۰۶۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۷
مدیرکل دفتر مرکزی انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش از آغاز طرح ساماندهی سرویس مدارس برای سال تحصیلی جدید خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نورعلی عباسپور در برنامه گفتگوی 18:30 درباره ساماندهی سرویس مدارس گفت: سه وزارتخانه یعنی وزارت کشور، نیز همین کارگروه نوشته است.
 
عباسپور افزود: ما کارگروه ماده 18 را داریم که متناسب با شرایط هر استان از ابتدای فروردین برنامه ریزی می کند تا پیمانکاران به مدارس معرفی شوند و در صورتی که  مدیر مدرسه با پیمانکار بدون مجوز و یا با افراد حقیقی قرارداد ببندد مقصر خواهد بود.
 
وی گفت: یکی از اضلاع کارگروه ماده 19 پلیس است. پلیس راهور نیز در ساماندهی سرویس مدارس وظایفی بر عهده دارد.
کاری که ما اکنون پیگیری می کنیم، اینست که به همه استانها اعلام کردیم با همه روسای انجمنها جلسه داشتیم و نیازهای خود را در کارگروهها اعلام می کنیم و آموزش و پرورش هم نیازهای خود را اعلام می کند.
 
 عباسپور گفت: در گذشته نیاز ما به خودرو یک میلیون و 400 بود ولی امسال حدود 2 میلیون خودرو نیاز داریم.
 او درباره نرخ سرویس مدارس گفت: قیمت سرویس ها مصوبه شورای شهر است و در استانها و شهرهای مختلف متغیر است و امسال در بعضی شهرها افزایش قیمت داریم اما در تهران اعلام شده که افزایش قیمت برای سرویس مدارس نداریم و نرخ ها همان نرخ های سال گذشته است و در تعیین نرخ کرایه سرویس مدارس سه مولفه زمان، نوع خودرو و مسافت تعیین کننده است.
 
مدیرکل دفتر مرکزی انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: معرفی مراقب با پیمانکار است ولی نظارت بر همه اینها با آموزش و پرورش است و پلیس راهور هم موظف است هر 6 ماه یکبار گزارش کار را ارائه کند.
 
آقای طبیبی کارشناس حمل و نقل ترافیک نیز در بخش دیگری از برنامه در گفتگویی تلفنی گفت: متاسفانه تصمیمات ما خیلی کند پیش می رود و آئین نامه حمل و نقل دانش آموزان که مصوبه سال 1387 است. خیلی از مفاد آن رعایت نمی شود و نیازمند یک تحول اساسی است و ما نسبت به کشورهای منطقه سطح بسیار پایینی داریم در حالی که قصد داریم در سال 1404 کشور اول منطقه باشیم.
 
طبیبی افزود: بحث مراقب موضوع دیگری است که در این باره مطرح است که در سرویس مدارس دختران راننده الزاما باید از بانوان باشند که اصلا این مورداکنون اجرا نمی شود.
 
او در پایان خاطرنشان کرد: همین حادثه برای دانش آموزان هرمزگان یک نمونه از عدم اجرای قانون است. طبق قانون وقتی مدرسه خودش کارفرما می شود و خودش طرح را اجرا می کند، نتیجه اش همین بی قانونی ها می شود.
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°