امید آفرینی، رویکرد رسانه ملی در حوزه تولید و اشتغال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:52 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۰۲۸۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
رئیس رسانه ملی گفت: صدا و سیما به عنوان یک رسانه توسعه محور و پیشرفت مدار در زمینه رشد کارآفرینی و اشتغال برنامه‌های امید آفرینی دارد و این رویکرد مستمر خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ­دکتر علی عسکری در دیدار با وزیر و معاونان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، افزود: تکریم کارآفرینان در قاب تلویزیون جای خود را باز کرده است و اگر در یک سال گذشته این چنین در حوزه برنامه سازی امید آفرین عمل نکرده بودیم امروز فضای جامعه به گونه دیگری بود.
 
رئیس سازمان صداوسیما تصریح کرد: رسانه ملی همراه با دولت حمایت از کارآفرینی و ایجاد اشتغال را در دستور کار خود قرار داده است و با پخش قصه زندگی نمونه‌های کارآفرینی موجب ایجاد انگیزه برای شروع کسب و کارهای جدید می‌شود.
 
وی با بیان اینکه دستیابی به توسعه از طریق افزایش اشتغال یکی از راهبردهای مطلوب است، تصریح کرد: رپسانه ملی رصد دقیق، علمی و باورپذیر میزان تولید شغل در سال جاری را از وظایف ذاتی خود می داند.
 
دکتر علی عسکری انتقاد درست، بجا، علمی و منصفانه رسانه را موجب بالا رفتن تحرک در کشور و افزایش بهره وری دانست و تاکید کرد: انتقاد سازنده ما باعث می‌شود که مقام مسئول بتواند از زیر مجموعه اش مطالبه گری و ضعف‌ها را برطرف کند و در نهایت تحرک کشور بالا رود.
 
رئیس رسانه ملی بر تعامل حداکثری سازمان صدا و سیما و دولت تاکید کرد و گفت: قطعا دولت با همکاری و تعامل رسانه ملی از یک طرف و استقبال از نقدهای منصفانه و علمی می‌تواند با توان بیشتری به مردم خدمت کرد. ­
 
رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه سال تولید و اشتغال یک ماموریت بزرگ برای مدیران و کارآفرینان در تمامی عرصه‌های کشور ایجاد کرده است افزود: با تشکیل کمیته‌ای مشترک میان سازمان صداوسیما و وزارت تعاون کار و ­رفاه اجتماعی می‌توان برای معرفی مشاغل مختلف با محوریت آموزش فنی و حرفه ای، تقویت فرهنگ کار و وجدان کاری برنامه ریزی و برای برنامه سازان جهت گیری‌های ویژه مشخص کرد.
 
دکتر علی عسکری توجه به عدالت اجتماعی را یکی از مهمترین اهداف نظام اسلامی خواند و افزود: انفاق جزء ذات اقتصاد اسلامی است و رسانه ملی آمادگی دارد در کنار وزارت تعاون و رفاه اجتماعی نهضت خیر جمعی را شکل دهد.
 
دکتر علی عسکری خواستار توجه به حوزه تعاون و معرفی فعالیت‌های آن در رسانه ملی شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°