نیمه دوم: ایران 2 - 2 سوریه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:53 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۰۳۱۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۰
مقدماتی جام جهانی2018 ؛
ملی پوشان ایران در آخرین دیدار خود در مقدماتی جام جهانی نتوانستند به پیروزی برسند و در حالی که چیزی تا پایان بازی نمانده بود گل دوم را پذیرفتند و بازی را با تساوی به پایان رساندند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شاگردان کارلوس کی روش پس از کسب امتیاز در سئول و شکست ناپذیری در دوازدهمین بازی پیاپی، در آخرین دیدار خود برابر تیم ملی سوریه به میدان رفتند، دیداری که سه امتیاز آن هرچند برای ایران اهمیتی چندانی ندارد اما برای سوری ها حیاتی است. 
 
بازیکنان تیم ملی ایران:
علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، محمد انصاری، میلاد محمدی، رامین رضاییان، احسان حاج صفی، علی کریمی، اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار آزمون
سرمربی: کارلوس کی روش
بازیکنان تیم ملی سوریه:
ابراهیم عالمه، موید عجان، احمد الصالح، هادی المعمری، علا الشبلی، ناصر حاج محمد، زاهر میدانی، فراس الخطیب، محمود المواس، عمرالخریبین، عمر السومه
سرمربی: ایمن الحکیم
ایران 0 سوریه 1 (دقیقه 13، ناصر حاج محمد): در حالی که سوری ها در یکی دو ضد حمله خود نیز خطرناک نشان داده بودند در این دقیقه موفق شدند زهر خود را بریزند، ضربه ایستگاهی این تیم را عمر السومه به سوی دروازه ایران است اما بیرانوند با واکنش خود مانع از باز شدن دروازه شد تا اینکه در ضربه ریباند اتفاقی که نباید، افتاد و ضربه ریباند بازیکن سوری دروازه ایران را از فاصله ای بسیار نزدیک باز کرد.
دقایق حساس:
دقیقه 2 – اولین خطر این دیدار روی دروازه سوری ها ایجاد شد و اشکان دژاگه که پیاپیش مدافعان سوری در موقعیت خوبی به توپ رسید ضربه خود را روانه دروازه این تیم کرد اما شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 4 – حرکت دیگری از سوی مهاجمان ایران با ضربه جهانبخش به دروازه سوریه اما این بار دروازه بان این تیم با سیو به موقع خود توپ را مهار کرد.
دقیقه 5 – استارت سرعتی آزمون میان مدافعان سوری باعث شد تا او خود را به محوطه این تیم برساند اما برخورد مشکوک مدافع این تیم با سردار باعث به زمین افتادن مهاجم کشورمان شد، برخوردی که ایرانی ها اعتقاد به ضربه پنالتی داشتند.
دقیقه 7 – یک نفوذ از ملی پوشان کشورمان و ارسال محمدی موقعیت خوبی برای گلزنی ایجاد کرد اما مهاجم کشورمان موفق نشد از این توپ نیز استفاده کند.
دقیقه 8 – در حالی که ملی پوشان میل به دروازه سوریه کرده بودند یک ضد حمله از آنها دروازه ایران را با خطر شدیدی روبرو ساخت. ارسال بازیکن کناری این تیم با ضربه سر خریبین دروازه ایران را به شدت تهدید کرد اما بیراوند با واکنش به موقع خود توپ را راهی کرنر کرد.
دقیقه 18 – تیم مهمان یک بار دیگر با ضد حمله خود دروازه ایران را تهدید کرد اما این بار بیرانوند زودتر از مهاجم این تیم خود را به توپ رساند و به مانند یک مدافع آخر با ضربه سر به دفع موقعیت حریف پرداخت. 
دقیقه 23 – ارسال دیگری از جناح چپ ایران دروازه کشورمان را تهدید کرد اما این بار نیز بیرانوند زودتر از مهاجم حریف به توپ رسید.
دقیقه 23 – اشکان دژاگه با حرکتی استثنایی بازیکن روبروی خود را جا گذاشت و با پاس خود موقعیتی فوق العاده را برای آزمون مهیا کرد اما مهاجم کشورمان با بی دقتی این توپ را از دست داد.
دقیقه 30 – دروازه بان و مدافع تیم ملی سوریه با تلاش خود تاکنون موفق شدند حداقل پنج دقیقه از زمان بازی را به دلیل تمارض تلف کنند. 
دقیقه 33 – ارسال دیگری از روی نقطه کرنر از سوی بازیکنان ما با ضربه سر پورعلی گنجی دروازه حریف را تهدید کرد اما این توپ توسط گلر سوری دفع شد. 
دقیقه 40 – ضربه جهانبخش از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه سوریه به بیرون رفت. 
دقیقه 43 – ارسال بازیکنان سوریه دروازه ایران با ضربه مدافع ایران راهی کرنر شد. 
دقیقه 44 – ضربه کرنر دیگری از سوی سوری ها روی دروازه ایران خطرساز شد اما بیرانوند با سیو به موقع خود آن را دفع کرد. 
دقیقه 44 – ضد حمله سریع بازیکنان ایران چیزی نمانده تا اولین گل را برای این تیم به همراه داشته باشد اما این اتفاق نیفتاد تا یک بار دیگر مهاجمان ایران در باز کردن دروازه حریف ناکام بمانند. 
دقیقه 45 – ضربه سر طارمی دروازه علامه را تا مرز فروپاشی پیش برد اما باز هم این توپ راهی به دروازه نیافت 
دقیقه 2+45 – ضربه ایستگاهی زیبایی که توسط دژاگه نواخته شد به سختی توسط دروازه یان سوری برگردانده شد و طارمی در ریباند موفق به گلزنی شد اما داور به نشانه آفساید این گل او را خطا دانست.
 
دقیقه 47 – اولین موقعیت نیمه دوم نیز از آن ایران بود و طارمی بین مدافعان سوری خود را به محوطه جریمه این تیم رساند اما برخورد کاملا مشکوک مدافع سرخ پوش مانع از ادامه حرکت او شد. برخوردی که می توانست یک ضربه پنالتی برای ایران باشد.

دقیقه 49 – یک ارسال از جناح راست موقعیت خوبی برای بازیکنان ایرانی حاضر در محوطه شش قدم سوریه کرد اما این توپ تند و تیز و خطرناک از پیش پای بازیکنان ایران عبور کرد. 
دقیقه 58 – یک ارسال زیبای دیگر از سوی دژاگه این بار با ضربه بازیکن تازه وارد دروازه سوریه را به خطر انداخت. ضربه سر چکشی روزبه چشمی به تیرک افقی دروازه حریف برخورد کرد.

دقیقه 73 – عمر السومه یک بار دیگر روی دروازه ایران خطرساز شد، ضربه ایستگاهی بسیار خوب او در چهارچوب ایران قرار گرفت اما بیرانوند با تیزهوشی و جاگری خوب خود توانست این توپ را به زیبایی دفع کند. 
دقیقه 88 – حرکت دیدنی طارمی از کناره راست زمین باعث شد تا او به محوطه جریمه سوریه برسد و ضربه خوب خود را روانه دروازه این تیم کند اما دروازه بان حریف توانست به سختی ضربه طارمی را دفع کند.
دقیقه 89 – پاس رو به عقب دژاگه با شوت حاج صفی دروازه سوریه را به شدت تهدید کرد اما این ضربه با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
برچسب ها: ایران ، سوریه ، فوتبال ، دروازه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°