ظریف: بدعهدی کنند به مرحله قبل برمی گردیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:24 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۰۳۷۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
وزیر امور خارجه درباره نقض عهد امریکا در برجام اعلام کرد: تمام گزینه ها همچنان در پیش روی ما باقی است و در صورت بدعهدی طرف مقابل امکان اینکه به مرحله قبلی باز گردیم وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ظریف در گفتگو با المیادین شکست محاصره دیرالزور را بسیار مهم دانست و گفت: مردم سوریه و عراق به رهایی از داعش نزدیک شده اند اما مبارزه با تروریسم هنوز به اتمام نرسیده است.
ظریف در ادامه درباره همکاری ایران و عربستان گفت: آمادگی داریم با ریاض درباره مسائلی مانند مسلمانان روهینگیا، بحران سوریه، توقف سرکوبگری ها در بحرین و خاتمه جنگ در یمن همکاری کنیم.
وزیر خارجه درباره تلاش برخی گروه ها برای برگزاری همه پرسی در منطقه کردستان عراق هم گفت: این مسئله خطر بزرگی برای خود کردهاست.
وزیر خارجه افزود: هرگونه تجاوز به یکپارچگی سرزمینی کشورها نه تنها ثبات منطقه ای را مورد تهدید قرار می دهد بلکه تهدیدی اساسی برای همه محسوب می شود.
ظریف گفت: مصلحت تمامی طرف های موجود در منطقه با مذاکره تامین می شود.
وی ادامه داد: همیشه دست همکاری ما به سوی همسایگان مان دراز است.

ظریف افزود: می خواهیم در محیطی شکل گرفته از همکاری و هماهنگی با همسایگان زندگی کنیم. مسائل زیادی وجود دارد که ما را به سوی یکدیگر سوق می دهد.

وزیر امور خارجه ایران خاطر نشان کرد: بیش از هشتاد و پنج هزار ایرانی با سفر به مکه، حج به جا آوردند و این امر نشان دهنده وجود وحدت در جهان اسلام است. همگی ما با چالش افراط گرایی رو به رو هستیم و این مساله مختص یک کشور یا یک منطقه خاص نیست. افراط گرایی، سعودی یا هیچ کشور دیگری در منطقه خلیج فارس و جهان عرب را مستثنا نمی کند. بار دیگر به همسایگان مان تاکید می کنم امنیت از درون به دست می آید نه از بیرون.

وی در ادامه تاکید کرد: ایران شریک مهمی است و برای همکاری با همه همسایگان آمادگی دارد و برای تحقق امنیت و ثبات در منطقه می کوشد.
 
ظریف گفت: توافق هسته ای با حمایت جامعه بین الملل ثابت و استوار باقی خواهد ماند. ظریف افزود: با این حال تمامی گزینه ها همچنان در پیش روی ما باقی است و در صورت بد عهدی طرف مقابل امکان اینکه به مرحله قبلی باز گردیم وجود دارد.
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۶°