ادامه نسل کشی مسلمانان در میانمار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:44 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۰۴۸۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
میانمار بخشی از مرزهای خود با بنگلادش را برای جلوگیری از بازگشت مسلمانان روهینگیایی مین گذاری کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  دولت بنگلادش اعلام کرد به طور رسمی به موضوع مین گذاری در مرزهای خود اعتراض خواهد کرد. در پی غرق شدن قایق حامل آوارگان مسلمان روهینگیا در آب های مرزی بنگلادش دست کم پنج تن جان باختند. هفته پیش نیز اجساد چهل زن و کودک مسلمان روهینگیایی از رودخانه مرزی میانمار با بنگلادش از آب بیرون کشیده شد. هم زمان دبیر کل سازمان ملل درباره پاکسازی قومی علیه مسلمانان میانمار هشدار داد و از مقامات این کشور خواست: به خشونت علیه مسلمانان روهینگیا پایان دهند. به گزارش سازمان ملل تنها در هفته گذشته ؛ بیش از 400 نفر در خشونت ها علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار جان باختند. از آغاز دوباره بحران انسانی در میانمار در ابتدای شهریور بالغ بر 125 هزار روهینگیایی از بیم جان خود به بنگلادش گریخته اند.

کشتار  مسلمانان، با سکوت مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر؛ روز به روز شدت می گیرد. نسل کشی مسلمانان روهینگیایی، در حالی است، که "آنگ سان سو چی" ، رئیس میانمار و عامل اصلی این کشتارها، با شکست سکوتش درباره بحران اقلیت مسلمان روهینگیا اخبار مربوط را "جعلی" خواند. سوچی جایزه صلح نوبل را در کارنامه خود دارد و از حمایت غرب برخوردار است.

دربرخی کشورها، مسلمانان با برپایی تظاهرات، برخورد جدی و عملی جامعه بین‌المللی را خواستارشدند. در جاکارتا پایتخت اندونزی هزاران نفر از مردم  با برگزاری تظاهرات گسترده جنایات علیه مسلمانان روهینگیا را محکوم کردند. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۶°