بلایی که در نام های زنانه توفان ها نهفته است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:36 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۰۸۷۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
برخی از محققان امریکایی با اشاره به آمار تلفات و خسارات طوفان ها در سال های اخیر، توصیه کردند اسامی مردانه و با هیبت تری برای توفان ها انتخاب شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نشریه ایندیپندنت با تاکید بر اینکه توفان هایی با اسامی زنانه مرگبارتر از توفان هایی با اسامی دیگرند، نوشت: تحقیقات محققان دانشگاه ایلینویز و دانشگاه ایالتی آریزونا روی آمار تلفات و خسارات توفان ها و حوادث طبیعی 6 دهه اخیر نتایج ارزشمندی کسب کردند که یکی از آنها تاثیرگذاری نام توفان ها بر رفتار و واکنش مردم است.
این محققان تاکید کرده اند می توان ثابت کرد که یک فاجعه طبیعی می تواند صرفا به دلیل نام اختصاصیش و ذهنیات متداول مربوط به آن نام و نیز توقعاتی که از آن می رود، واکنش ها و تبعات متفاوتی داشته باشد.
گزارش های ثبت شده در مرکز تحقیقات ملی ایالات متحده نیز این واقعیت را تائید می کند.
بلایی که در نام های زنانه توفان ها نهفته است
نشریه تلگراف می نویسد: در آغاز نام ها به صورت اختیاری انتخاب می  شد و از دهه 1900 میلادی به بعد، به علت رفتار های خاص زنانه این طوفان ها، نام های زنانه بر آنها نهاده شد.

در گزارش ایندیپندنت یکی از علل بیشتر بودن تلفات در توفان های با زنام زنانه، جدی نگرفتن خطر از سوی مردم به دلیل همین نام های ظریف عنوان شده است، چراکه مردم هراس کمتری از نام های زنانه در مقایسه با اسامی مردانه دارند و به همین دلیل مرگ و میر ناشی از طوفان های زنانه، بیشتر می شود.

این نشریه از قول کارشناسان افزوده است که تغییر نام یک توفان از "چارلی" به "الویز" آمار تلفات را بصورت بالقوه 3 برابر خواهد کرد.
کارشناسان معتقدند که نام های پرهیبت همواره خطر را در ذهن مردم یادآور می شود و کمک می کند که آنها موضوع را جدی بگیرند.
بلایی که در نام های زنانه توفان ها نهفته است 

بلایی که در نام های زنانه توفان ها نهفته است 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°