رویکرد شرکت های دانش بنیان در 10 سال آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:22 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۰۸۷۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳
گفتگوی 18:30 پنجشنبه؛
معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به سهم 1 تا 2 درصدی شرکتهای دانش بنیان در اقتصاد کشور از دو رویکرد جذب سرمایه و تبدیل مسائل کشور به بازار، برای ارتقای این شرکتها تا 10 سال آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مهدی الیاسی معاون سیاسگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به اهداف اصلی پارکهای علم و فناوری در کشور گفت: ویژگی اصلی این پارکها ایجاد زیرساختهای لازم برای رشد علم و فناوری است.

او با بیان اینکه این پارکها توانسته اند ارتباط بین علم و فناوری را مستحکم تر کنند، از وجود بیش از 1000 شرکت دانش بنیان در تهران که برخی در دل پارکهای علم و فناوری و برخی دیگر در دل بافت های شهری هستند خبر داد و گفت: این پارکهای کمک قابل توجهی به تجاری سازی علم و تکنولوژی کرده اند.

گفتگوی 18:30/ رویکرد شرکتهای دانش بنیان در 10 سال آینده 

او افزود: ما در حال حاضر در ابتدای یک شیب فزآینده هستیم و حدودا سهمی یک تا دو درصدی در اقتصاد کشور و امیدواریم که تا 10 سال دیگر قابل توجهی در اقتصاد کشور داشته باشیم.

الیاسی نقاط قوت شرکتهای دانش بنیان را در فناوری اطلاعات و بیوتکنولوژی، نانو، نفت و گاز دانست که این شرکتها در این چندسال اخیر به خوبی در این عرصه ها کار کرده اند.

او افزود: امروز می توانیم از این شرکتها به عنوان بازیگران نوپای اقتصادی یاد کنیم زیرا در این حوزه ها به خوبی سرمایه گذاری می شود و نکته مهم این است که شرکتهای خصوصی این سرمایه گذاری ها را انجام می دهند.

به گفته معاون سیاسگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری در حال حضار مشوق های فضایی برای استقرار شرکتهای دانش بنیان از اهمیت بسزایی برخوردار است لذا جذب صندوق های اقتصادی برای سرمایه گذاری در این شرکتها اولویت اصلی مرکز به حساب می آید.

در حال حاضر ما به مشوقهای فضایی بسیار اهمیت می دهیم لذا ما نیازمند استقرار شرکتهای دانش بنیان در داخت بافت شهری هستیم، کار مهم ما در این عرصه این است که صندوقهای اقتصادی در انی عرصه سرمایه گذاری کنند.

الماسی افزود: ما سیاست جلب مشارکت بخش خصوصی و تبدیل مسائل کشور به بازار را در شرکتهای دانش بنیان دنبال می کنیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°