تلاش آمریکا برای اطمینان بخشی به ساکنان اطراف اقیانوس آرام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:43 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۰۹۵۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
به رغم تصمیم آمریکا برای خروج از توافق آب و هوایی پاریس، واشنگتن روز پنجشنبه به رهبران کشورهای واقع در اقیانوس آرام جنوبی اطمینان داد در جهت مبارزه با تغییرات آب و هوایی همکاری خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری شین هوا، این توافق در سال 2015 میلادی امضاء شد و امضاء کنندگان توافق کردند به منظور جلوگیری از اثرات مخرب تغییرات آب و هوایی، تولید گازهای گلخانه ای را کاهش دهند.
یک مقام آمریکایی روز پنجشنبه درکنفرانسی خبری در آپیا (Apia)، پایتخت ساموآ، که رهبران جزایر واقع در اقیانوس آرام جهت برگزاری نشست سالیانه در آن حضور داشتند، این موضوع را مطرح کرد.
سوزان تورنتون (Susan Thornton)، مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور شرق آسیا و اقیانوس آرام که ریاست هیئت آمریکایی را در چهل و هشتمین نشست رهبران جزایر اقیانوس آرام را بر عهده داشت اعلام کرد:  با توجه به وضعیت این جزایر در توافق آب و هوایی پاریس، دولت آمریکا هنوز هم در حال همکاری بر روی جزئیات این توافق است.
وی گفت : «من فکر می کنم آمریکا تصمیم دارد همچنان در مورد موضوع توافق در زمینه تغییرات آب و هوایی همکاری کند.»
سوزان تورنتون افزود : «آمریکا که در سال 2015 میلادی در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، توافق پاریس را امضاء کرد، هنوز به طور کامل از این توافق خارج نشده است.»
وی تاکید کرد: آمریکا با یک میلیارد مشارکت مالی در صندوق  کاهش گازهای گلخانه ای، هنوز هم کرسی ریاست این توافق را در اختیار دارد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ژوئن امسال اعلام کرد وی تصمیم دارد واشنگتن را از توافق آب و هوایی پاریس خارج کند.

­
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°