توجه ویژه به شبکه های استانی با رشد سازمانی همراه بوده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:33 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۰۹۶۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
رئیس سازمان صداوسیما اعلام کرد: در هر مقطعی که به مراکز استان ها توجه شده است شاهد ارتقا و شکوفایی سازمانی بوده ایم و امروز نیز با توجه به وجود زیرساخت های لازم زمینه بروز و ظهور آثار فاخر و ارزشمند استانی مهیاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر علی عسکری در آئین اختتامیه بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی در سنندج به شرایط سخت و پیچیده کار رسانه ای در فضای رقابتی بی امان امروز اشاره و گفت: لازمه حفظ مرجعیت و بقای رسانه تولید برنامه های شاخص و مخاطب پسند است که برگزاری این جشنواره زمینه افزایش تولیدات کیفی را فراهم می کند.
 رئیس رسانه ملی با تاکید بر اهمیت استفاده رسانه از نخبگان کشور افزود: نخبگان در تمامی حوزه ها و رشته ها باید در رادیو و تلویزیون حضور موثر داشته باشند و این جزو ماموریت اصلی ماست.
دکتر عسکری با اشاره به آثار شاخص جشنواره امسال ابراز امیدواری کرد: با تلاش همه برنامه سازان و همکاران در جشنواره سال آینده به میزبانی استان چهار محال و بختیاری شاهد رشد کمی و کیفی آثاری از این دست باشیم.
وی بر ضرورت تربیت نسل جدید برای رسانه ملی تاکید کرد و افزود: باید نیروهای جوان و نخبه را برای آینده رسانه پرورش دهیم چرا که موفقیت هر رسانه در گرو جوانان است.
رئیس رسانه ملی با اشاره به اهمیت  دوره نوجوانی و جوانی و نقش آن در شکل گیری هویت فرد گفت: بر این اساس باید برای تولید محصولات فرهنگی و رسانه‌ای برای جوانان  و نوجوانان در کشور با جدیت تلاش کنیم.
دکتر عسکری بادعوت از همه هنرمندان و برنامه سازان برای همراهی با رسانه ملی به منظور تولید آثار فاخر ویژه آینده سازان کشور افزود: شبکه امید که به تازگی تاسیس شده است آمادگی نمایش تولیدات شاخص شبکه های استانی در این خصوص را دارد.
رئیس سازمان صداوسیما گفت: در دوره های مختلف در حوزه مسئولیتی سازمان در هر مقطعی که به مراکز استان ها توجه شده است شاهد ارتقا و شکوفایی سازمانی بوده ایم و امروز نیز با توجه به وجود زیر ساخت های لازم زمینه بروز و ظهور آثار فاخر و ارزشمند استانی مهیاست.
وی افزود: باید به جایی برسیم که محصولات استانی ما در قالب تولیدات ملی قابل عرضه باشند به طور نمونه در این مسیر نهضت پویانمایی و انیمیشن و کسب موفقیت در این حوزه بر عهده مراکز استان‌ قرار گرفت چرا که وجود جوانان مستعد در این حوزه می‌تواند زمینه لازم برای رسیدن به موفقیت را فراهم سازد.
دکتر عسکری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: جامعه  نیاز به رشد اقتصادی دارد چرا که در کنار رشد اقتصادی شاهد توسعه کشور در سایر حوزه ها نیز خواهیم بود بر این اساس شبکه های استانی باید موضوع اقتصاد را در اولویت های خود قرار دهند.
وی با تاکید بر آمادگی رسانه ملی برای کمک به دولت به منظور تحقق تعهد دولت برای ایجاد شغل تا پایان سال افزود: یکی از مشکلات اساسی ما در کشور موضوع آموزش است و چون مهارت‌آموزی از زیرساخت‌های توسعه شغل است، رسانه ملی باید در جهت فرهنگ‌سازی برای مهارت‌آموزی تلاش کند.
رئیس سازمان با بیان اینکه شبکه ایران کالا با هدف رشد محصولات ایرانی راه اندازی شده است،  گفت: فرهنگ‌سازی برای استفاده از تولیدات داخلی گامی مهم در ایجاد انگیزه برای تولید در کشور است و رسانه در این خصوص می تواند بسیار اثرگذار باشد.
دکتر علی عسکری همچنین با تشریح فعالیت های صداوسیما در حوزه فضای مجازی و برنامه های در دست اقدام این رسانه درایجاد شبکه مجازی بومی و ملی افزود: شبکه های استانی باید تولید محتوای مناسب برای فضای مجازی را در دستور کار خود قرار دهند و در این چارچوب برای حفظ و صیانت از مالکیت آثار تولید شده اقدامات بسیار خوبی در حوزه بازار محتوا انجام گرفته است.
رئیس سازمان صداوسیما در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جاذبه های بی نظیر طبیعی و گردشگری استان کردستان گفت: این استان مهد فرهنگ و تمدن بوده است و حمایت رسانه ای از گردشگری این استان برکات اقتصادی فراوانی برای آن خواهد داشت.
دکتر عسکری به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص استان کردستان اشاره و افزود: این استان با تقدیم بیش از پنج هزار شهید و وجود انسان هایی مجاهد، سلحشور، شجاع، غیور و وفادار به انقلاب مایه مباهات است.
رئیس رسانه ملی ساخت اثر سینمایی شیار 143 با نقش آفرینی بی بدیل خانم مریلا زارعی در نقش مادر شهید را گوشه ای از قابلیت های هنر در به تصویر کشیدن حماسه های بزرگ استان کردستان دانست و گفت: اگر این حماسه ها را با زبان هنر بیان کنیم ارزش واقعی این استان بیشتر آشکار می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°