نامه برنده جایزه صلح نوبل به آنگ سان سوچی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:54 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۰۹۹۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
دزموند توتو، برنده جایزه صلح نوبل، در نامه ای به آنگ سان سوچی سکوت وی را در برابر کشتار اقلیت مسلمان روهینگیا بهائی گزاف برای مقام وی خواند و خواستار خاتمه خشونت ها در میانمار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  روزنامه گاردین در گزارشی با درج این خبر نوشت این اسقف اعظم هشتاد و پنج ساله در نامه صمیمانه خود آورده است: این «وحشت بی اندازه» و «پاکسازی قومی» در استان راخین وی را وادار کرد علیه زنی سخن به زبان بیاورد که زمانی وی را تحسین می کرد و یک خواهر دوست داشتنی می نامید.
به رغم دفاع سوچی از عملکرد دولتش در این بحران فزاینده، توتو از وی که همچون خودش مفتخر به دریافت جایزه نوبل صلح شده است، خواست در این امر مداخله کند.
وی در نامه ای که در رسانه های اجتماعی منتشر شده است، نوشت:« من الان مسن و رسما بازنشسته هستم اما  به سبب ناراحتی شدیدم از این شرایط قولم را درخصوص سکوت اختیار کردن در امور عمومی می شکنم.»
وی در نامه خود آورده است:« من سال ها عکسی از شما در روی میزم داشتم که فداکاری های شما را در مقابل بی عدالتی به علت علاقه و تعهدتان در قبال مردم میانمار به من یادآوری می کرد. تو نماد عدالت بودی.»
وی در بخش دیگری از نامه خود خشونت ها علیه مسلمانان میانمار را «پاکسازی قومی» و «نسل کشی آرام» خواند که در حال سرعت گرفتن است.
این فعال هشتاد و پنج ساله مبارزه علیه تبعیض نژادی گفت:« برای نماد عدالت رهبری چنین کشوری شایسته نیست. اگر بهای ارتقاء مقام و نشستن بر بالاترین کرسی در میانمار، سکوت شماست، این بها قطعا خیلی گزاف است.»
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°