با داشتن ولایت، دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:16 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۱۰۱۷
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
امام جمعه­ موقت تهران گفت: رمز عظمت غدیر مسئله ولایت فقیه است که در آیه های قرآنی مشخص شده است و اگر ابلاغ غدیر صورت نمی گرفت گویا پیغمبر هیچ کاری نکرده بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آیت الله موحدی کرمانی در خطبه نخست نماز جمعه تهران افزود: ولایت دین را کامل می کند و دین با ولایت هیچ کمبود دیگری نخواهد داشت .
وی گفت: اگر ولایت از متن دین خارج شود، هر قدر که فرد عبادت کند خداوند اسلام او را نمی پذیرد و اسلام همراه با ولایت مقبول خدا می شود.
امام جمعه موقت تهران افزود: حال که حضرت مهدی (عج) غایب است مسئله ولایت فقیه نمایان می شود، خردمندان به عنوان خبرگان کشور بهترین فرد را برای ولایت انتخاب می کنند و امروز امام خامنه ای ولی مسلمین است که تمسک به ولایت این بزرگوار، تمسک به ولایت امیرالمؤمنین (ع) است.
آیت الله موحدی کرمانی گفت: با داشتن ولایت، دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند و توطئه های دشمن موثر نمی شود، ایران با انقلاب خود قدرتی به جهان نشان داد که ابرقدرت ها را به زانو درآورد و هر توطئه ای علیه این انقلاب با شکست مواجه شد.
وی افزود: مراقب باشید از پیوند با رهبری ذره ای منحرف نشوید، اگر از خدا نترسید و اسیر دنیا و هوای نفس شوید دشمن  نفوذ می کند، مبادا حکومت دینی از دست شما برود آنچنانکه در ماجرای آندولس حکومت دینی از دست رفت.
 
دنیای اسلام باید به داد مسلمانان میانمار برسد
 
امام جمعه موقت تهران در ادامه با محکوم کردن جنایات در میانمار تصریح کرد: دنیای اسلام باید به داد مسلمانان میانمار برسد، مجامع جهانی که امیدی به آنها نیست حداقل باید کشورهای اسلامی تظاهرات کنند و با راهپیمایی ها اعتراضات خود را به گوش جهانیان برسانند.
آیت الله موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران به بحث جهانی شدن غدیر اشاره کرد و افزود: این وظیفه مهم ماست و این امانتی الهی است که خداوند ادای آن را از ما می خواهد، اکنون خیلی از مجامع اسلامی هستند که هنوز غدیر را به خوبی نمی شناسند.
وی گفت: غدیر وقتی جهانی شود امت اسلامی عروة الوثقی می شود و باید امت اسلامی همه متمسک به عروة الوثقی باشند و به تعبیر قرآن عروة الوثقی نیز اهل بیتند.
آیت الله کرمانی افزود: در این خصوص از بنیاد غدیر تشکر می کنم که فعالیت های خوبی داشته است اما این فعالیت ها کافی نیست و دولت باید در این خصوص به بنیاد کمک کند .
وی اضافه کرد: این کشور که افتخارش این است که عدل علی در این کشور حاکم است، بزرگ ترین وظیفه اش باید این باشد که علی و غدیر را به دنیا معرفی کند.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: البته دشمن تلاش کرده و تا توانسته فضایل علی (ع) را مخفی کند اما فضایل علی (ع) دنیا را پر کرده است.
خطیب جمعه تهران در ادامه به بحث تحلیف اعم از ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: مراسم تحلیف و یا قسم خوردن هایی که این روزها انجام شده است و مسئولان در مقابل قرآن و در حضور مردم به ذات مقدس پروردگار قسم خورده اند مسئول هستند در این مراسم تحلیف رئیس جمهور و هیئت دولت و همچنین در شوراها این عمل ظاهرا انجام شده است که علاوه بر این مراسم تحلیف، عده ای از وزرا نیز به نمایندگان وعده داده اند که مردم نیز شنیده اند، در واقع این وزرا به مردم وعده داده اند.
وی افزود: قرآن کریم در سوره توبه آیات 75 تا 78 می فرماید آنهایی که قسم خورده اند و به وعده های خود عمل نکنند ببینند  چه گرفتاری برایشان پیش می آید در واقع وقتی اینها به قسمی که خورده اند عمل نمی کنند خداوند در دل هایشان نفاق ایجاد می کند.
آیت الله موحدی کرمانی گفت: من دلسوزانه، مخلصانه و ارادتمندانه به همه این عزیزان که مراسم تحلیف داشتند و قسم خوردند توصیه می کنم به خودشان رحم کنند و اگر به قسم خود عمل نکنند منافق خواهند شد .
وی ادامه داد: اگر مراجعه ای به تحلیف های خود داشته باشند ببینند متن قسمنامه چیست و چه چیزی در آن وجود دارد و مراقب باشند مبادا سرنوشتشان به نفاق کشیده شود.
خطیب جمعه تهران در ادامه به مسئله میانمار اشاره کرد و گفت: اکنون مسئله اصلی جنایت بر مسلمانان میانمار است که خداوند این جانیان را نابود و حکومت آنان را ساقط کند، ببینید چه می کنند، چطور سرهای بچه ها، زن ها و مردان را می برند و آنها را می سوزانند و حتی کمک های بشردوستانه را مسدود می کنند و رسانه های جهانی نیز متاسفانه این جنایات را سانسور می کنند که از این فجایا افکار عمومی جهان مطلع نشوند.
وی افزود: پشت صحنه این جنایات رژیم صهیونیستی است که این غده سرطانی به وجود آمده و سکوت جامعه جهانی بهت آور است، مسئولان سازمان ملل تنها یک جمله می گویند که محکوم می کنیم، با گفتن همین یک جمله تمام شد؟
خطیب جمعه تهران گفت: در یک صحنه این جانیان کودک یک ساله را برهنه کرده بودند و به بدن او برق وصل می کردند و با برق او را کشتند که طبق آمار بیش از 4 هزار کشته و 120 هزار نفر آواره شده اند.
آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه چه باید کرد، اینها برادران و خواهران مسلمان ما هستند افزود: دنیای اسلام باید به داد آنها برسد، مجامع جهانی  که امیدی به آنها نیست حداقل باید کشورهای اسلامی تظاهرات کنند و با راهپیمایی ها اعتراضات خود را به گوش جهانیان برسانند و شعار مرگ بر این جانیان و حامیان این جانیان و مرگ بر حکومت جبار میانمار سر بدهند.
وی ادامه داد: البته بعد از نماز عصر در محکومیت این جنایات نمازگزاران تظاهرات  خواهند کرد و شاهد شعارهای کوبنده نمازگزاران خواهیم بود.
خطیب جمعه تهران گفت: شاهدان می گویند آنهایی که می توانستند فرار کردند اما دیدیم که چگونه بچه ها را سر می برند و مردم را در یک کلبه ای جمع کرده و همه را آتش زده اند و در این میان ترکیه پیشنهاد می دهد مردمی که به سوی بنگلادش فرار می کنند، این کشور مرزهای خود را باز کند که البته بنگلادش نیز مرزهای خود را به روی این افراد بسته است و سازمان ملل هم از این پیشنهاد حمایت می کند، آیا وظیفه شما (سازمان ملل) همین است؟ شما باید از این مردم مظلوم حمایت کنید و برای همین تشکیل شده اید.
آیت الله موحدی کرمانی همچنین به شهید حججی اشاره کرد و افزود: مدتی از شهادتش گذشته اما همچنان داغ بر دل ها مانده است و مردم به یاد شهید حججی هستند.
وی گفت: ما سر بریده حق در مقابل باطل زیاد داشته ایم اما عجیب است این عزیز اینطور در دل ها نشسته است و به عنوان حجت الهی مطرح است.
خطیب جمعه تهران افزود: جنایاتی که داعشی ها در مورد این شهید کردند کم نیست و فکر می کنم رمز این مطلب که شهید حججی گل کرده و در دل ها نشسته  اخلاص اوست.
 
امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران با اشاره به شهادت شهید حججی گفت : این شهید از دنیا بریده بود و دنیاطلبان از زندگی این شهید درس بگیرند و با خدا معامله کنند.
آیت الله موحدی کرمانی با رد اظهارات مقام های امریکایی درباره بازدید از مراکز نظامی ایران افزود: آمریکایی ها علاوه بر اینکه ظالم هستند ، پررو نیز هستند و ادعای بازدید از مراکز نظامی ما را دارند و ما به آنها می گوئیم شما غلط می کنید، مگر شما چکاره اید و چه کسی به شما این اجازه را خواهد داد؟ و شما این آرزو را به گور خواهید برد.
وی با بیان اینکه راه های نظارتی بر فعالیت های هسته ای ایران در برجام روشن و مشخص شده است و بازرسان آژانس نیز صریحا اعلام کرده اند که ایران تخلفی نداشته است اضافه کرد: اگر آمانو هم حرفی زده ، اشتباه کرده است و ما درباره سلاح ها وعده ای نداده ایم .
خطیب جمعه  تهران در ادامه سخنان خود با تبریک پیروزی های ارتش سوریه در شهر دیرالزور و ارتش عراق به علت آزادسازی موصل و تلعفر، مقاومت را راه مقابله با دشمنان برشمرد.
وی همچنین با اشاره به افزایش مبتلایان به بیماری وبا در یمن و مرگ و میر مردم به علت این بیماری گفت : این مرگ و میرها ،جدا از مرگ و میر، بر اثر بمباران است و معلوم نیست چرا عربستان احساس مسئولیت نمی کند ، اگر به آیات قرآن ایمان ندارد بگوید و اگر ایمان دارد ، چرا این همه کشتار  راه انداخته است .
آیت الله موحدی کرمانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم توجه مسئولان به فضای مجازی و فعالیت برخی افراد و نشر دروغ در این فضا گفت : باید نظارت جدی شود و مسئولان مطالب و شایعات مطرح شده را ببینند و در صورت نیاز در تلویزیون پاسخگوی مردم باشند زیرا این مسائل باعث بدبینی مردم به مسئولان و نظام می شود .

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°