آمادگی روسیه برای تعامل و مذاکره با آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:29 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۱۱۵۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو آماده است که در چارچوب سازمان امنیت و همکاری اروپا با آمریکا تعامل و مذاکره داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری راشا تودی، پیش از این دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا اعلام کرده بود که این سازمان آمادگی فراهم ساختن بستری برای بهبود روابط آمریکا و روسیه را دارد.

دستگاه دیپلماسی روسیه در همین زمینه اعلام کرد: ما آمادگی این را داریم که تعاملی محترمانه و نتیجه‌محور با تمامی اعضای سازمان امنیت و همکاری اروپا از جمله ایالات متحده داشته باشیم اما بدون در نظر گرفتن منافع طرف مقابل، هیچ کاری ممکن نیست.

دستگاه دیپلماسی روسیه تاکید کرد: متاسفانه با توجه به رویدادهای اوکراین، طرف آمریکایی اقدام به اعمال فشار، کاربست گفتمانی خصمانه و پا فرا گذاشتن از چارچوب دیپلماتیک کرده است.

مسکو اعلام کرد، رویکرد تعاملی آمریکا بهبود روابط دو جانبه و تحقق اهداف سازمان امنیت و همکاری اروپا را دچار سختی و چالش کرده است.

وزارت امور خارجه روسیه همچنین اعلام کرد، مسکو همواره از بهره‌گیری از سازمان امنیت و همکاری اروپا به عنوان چارچوبی برای مذاکرات سازنده و دستیابی به راهکارهایی سازشگرانه برای حل مشکلات موجود در منطقه حمایت کرده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°