معرفی حافظان و قاریان برتر کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:19 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۱۱۶۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
نمایندگان مسابقات ایران و مالزی در ارومیه معرفی می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مسئول دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان از انتخاب نمایندگان مسابقات ایران و مالزی در ارومیه خبر داد و گفت: نمایندگان دیگر کشور‌ها براساس نمرات مسابقات سراسری پس از اخذ دعوت‌‌نامه معرفی می‌شوند.

مرحله فینال مسابقات سراسری قرآن کریم هم اکنون با برگزاری فینال رشته حفظ کل در حال برگزاری است و بعد از ظهر فینال رشته قرائت برگزار می شود.

طبق اعلام کمیته فنی مسابقات، امسال قرار است نمایندگان کشورمان در مسابقات بین‌المللی کشور‌های مختلف در مرحله فینال و با افزاییش چند آیتم به این مرحله انتخاب شوند.

برای اطلاع از جزئیات روند انتخاب قاریان و حافظان اعزامی کشورمان به مسابقات بین‌المللی با محمد‌تقی میرزاجانی مسئول دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان به گفت‌و‌گو نشستیم. میرزاجانی گفت: همان‌طور که قبلاً اعلام شده بود دوره ارزیابی و انتخاب قاریان و حافظان قرآن کریم امسال به صورت مجزا برگزار نمی‌شود و امسال ارزیابی قاریان و حافظان قرآن جهت اعزام به مسابقات بین‌المللی قرآن کشورهای مختلف در کنار مرحله فینال برگزار می‌شود.

او درباره نحوه ارزیابی گفت: امسال در مرحله فینال باید قاریان قرآن دو تلاوت انجام دهند که یکی 20 دقیقه و دیگری 5 دقیقه است.

حافظان قرآن هم باید ابتدا سه سؤال یک صفحه‌ای و سه سؤال سه صفحه‌ای را پاسخ دهند، البته سؤالات سه صفحه‌ای فقط در زمینه حسن حفظ هستند.

میرزاجانی ادامه داد: از بین 5 قاری اول مسابقات قرآن کسی که بالا‌ترین امتیاز را در مجموع کسب کند برای مسابقات ایران و کسی که بالاترین نمره صوت و لحن را بدست آورد برای اعزام به مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی انتخاب می‌شود.

همچنین در بین حفاظ هم کسی که بالاترین نمره راه در مجموع هر دو سؤالات یک و سه صفحه‌ای کسب کند به عنوان نماینده کشورمان برای مسابقات جمهوری اسلامی ایران انتخاب می‌شود.

مسئول دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت و از قاریان و حافظان قرآن درخصوص نحوه انتخاب دیگر نمایندگان کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن کشورهای مختلف گفت: برای انتخاب نمایندگان کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن دیگر کشورهاباید ابتدا صبر کنیم تا دعوت‌نامه از کشور مقصد به دستمان برسد، سپس برمبانی نمرات شرکت‌کنندگان در همین مسابقات آنها را معرفی می‌کنیم.

او از برگزاری دوره آموزشی و آمادگی برای قاریان و حافظان برتر کشور خبر داد و گفت: امسال دوره‌ای که تا سال گذشته با عنوان ارزیابی و انتخاب برگزار می‌شدد، به عنوان دوره آمادگی و آموزشی برگزار می‌شود و برگزیدگان مسابقات سراسری قرآن بزرگسالان دیگر ارزیابی نمی‌شوند.

میرزا‌جانی گفت: البته در این دوره برگزیدگان مسابقات قرآن دانش‌آموزی هم حضور دارند که آنها مورد ارزیابی اساتید برای اعزام به برخی مسابقات بین‌المللی می‌شوند اما شرکت‌کنندگان بزرگسال براساس همین مسابقات برای اعزام به مسابقات بین‌المللی انتخاب می‌شوند و دوره برای آنان حکم آمادگی را دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°