آستانه زمینه ساز حضور فعالان علم و فناوری در حوزه ای گسترده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:15 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۱۲۷۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۰
ستاری:
معاون علمي و فناوري رئيس جمهور گفت: فعالان علم و فناوري خود را براي حضور در بازار صادرات كشورهاي اسلامي آماده مي كنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سورنا ستاري كه براي شركت در نخستين اجلاس سران كشورهاي اسلامي در حوزه علم و فناوري به همراه رئيس جمهور كشورمان عازم قزاقستان شده است، افزود: برگزاري اين اجلاس در سطح سران بيش از 24 كشور اسلامي زمينه ساز تسهيلات قانوني براي فعالان عرصه علوم جديد و فناوري در حوزه اي گسترده است.
 
وي  گفت: جمهوري اسلامي ايران پارسال به لحاظ ارائه مقالات علمي در سطح جهاني رتبه نخست را به خود اختصاص داد و در بسياري از فناوري هاي نوين همچون نانو بيوتكنولوژي و پزشكي با فاصله اي معنادار از كشورهاي اسلامي قرار دارد.
 
ستاري افزود : در اين اجلاس سند ده ساله اي با عنوان" 2026 " به تصويب اعضا خواهد رسيد كه در آن موضوعاتي همچون تبادل دانشجو ، ارتقاي رتبه دانشگاه ها، توسعه علوم جديد و پروژهايي كه اجراي آن از توان مالي و نيروي انساني يك كشور خارج بوده گنجانده شده است.
 
معاون رئيس جمهور گفت: جمهوري اسلامي ايران با وجود توان بالاي علمي و توسعه شركت هاي دانش بنيان به ويژه در سال هاي اخير  توفيق چنداني در تجاري سازي اين دستاوردها نداشته است و بنابراين حركت دادن شركت هاي دانش بنيان به سوي صادرات و بازار كشورهاي اسلامي مهمترين هدف حضور در اين اجلاس است.
 
ستاري افزود: ديدگاه هاي مشترك فرهنگي و مذهبي با كشورهاي اسلامي زمينه بسيار خوبي را براي توليد مشترك نرم افزار و توسعه علوم جديد فراهم كرده است و امروز شركت هاي بسيار خوبي در ايران در زمينه نانو فعال هستند و اكنون به كشورهاي پيشرفته صادرات دارند و به راحتي مي توانند در حوزه كشورهاي اسلامي هم فعال شوند.
 
وي گفت: برگزاري اين اجلاس به تغيير ديدگاه سران كشورهاي اسلامي در زمينه همكاري هاي علوم و فناوري فراهم مي كند و اين بزرگترين دستاورد اين اجلاس خواهد بود.
­
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°