تفاهمنامه ایران و قرقیزستان برای مبارزه با فساد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:06 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۱۳۳۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با رئیس آمبودزمان جمهوری قرقیزستان پس از مراسم اختتامیه اجلاس بین المللی آمبودزمانی و حقوق بشری یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ایران و قرقیزستان در نهادهای منطق های آمبودزمان آسیایی و مؤسسه آمبودزمان بین المللی و مرکز همکاری منطقه ای دستگاه های مبارزه با فساد و نهادهای آمبودزمانی کشورهای عضو اکو همکاری های مشترک داشته اند.

با توجه به تجربه مشترک مذکور و ظرفیت سازمان بازرسی کل کشور جمهوری اسلامی ایران و آمبودزمان کشور قرقیزستان، این تفاهمنامه همکاری برای ارتقاء سطح کیفی امور نظارت و بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی در دستگاه های اجرایی دو کشور به امضاء طرفین رسید.

همکاری های دوجانبه در زمینه فعالیت های آمبودزمانی و رسیدگی به شکایات مردمی؛ تبادل تجارب و اطلاعات در حوزه فعالیت های آمبودزمانی از جمله اطلاعات مربوط به قوانین و مقررات و تصمیمات مهمی که از سوی مراجع و نهادهای اجرایی در ایران و قرقیزستان اتخاذ می شود، اعزام هیأت ها و کارشناسان دو کشور برای به اشتراک گذاشتن تجارب در حوزه های کاری فعالیت های آمبودزمانی و دعوت از یکدیگر برای شرکت در مجامع، هم اندیشی های آموزشی، نشست ها و اجلاس های بین المللی است.

در اجلاس بین المللی قرقیزستان که از 15 تا 17 شهریور از سوی آمبودزمان این کشور و با همکاری دفتر برنامه توسعه ملل متحد(UNDP) و سازمان امنیت و همکاری اروپا(OSCE) در قرقیزستان برگزار شد؛ نمایندگان آمبودزمانهای منطقه اورآسیا و رؤسای نظارت و بازرسی و نهادهای آمبودزمانی اتریش، فدراسیون روسیه، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری ترکیه، جمهوری اسلامی پاکستان و جمهوریهای مولداوی، لاتویا، لتونی، مغولستان، تاجیکستان، ارمنستان، قزاقستان و ازبکستان و نمایندگان سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و دبیر کل مؤسسه آمبودزمان بین المللی(IOI) حضور داشتند.

این اجلاس با صدور قطعنامه های روز گذشته در منطقه ایسیککول به کار خود پایان داد.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°