دستگیری کلاهبرداری که ادعا می کرد بازرس ویژه ریاست جمهوری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:51 - پنجشنبه 02 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۱۳۸۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
پلیس کرج از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با ادعای "بازرس ویژه ریاست جمهوری" و عناوین دیگر دولتی، از مردم اخاذی می کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جانشین فرمانده انتظامی استان گفت این دروغگو دستکم 9 میلیارد و 410 میلیون ریال از مردم کلاهبرداری کرده بود.

سرهنگ محمد کریم بیات تصریح کرد: در پی ارجاع تعداد زيادي پرونده شکایت به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر جعل عناوین منتسب به نهاد ریاست جمهوری و مراکز دولتی، بررسی موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اطلاعاتی سوابق متهم مشخص شد که نامبرده از مدت ها پیش به اتهام جعل عنوان و کلاهبرداري تحت تعقيب پليس آگاهي تهران بزرگ و حراست یکی از ارگان های دولتی است.

این مقام انتظامی افزود: با اقدامات گسترده و فنی ماموران، تعدادی از پاتوق ها و محل اختفاي احتمالي متهم شناسايي و به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت تا این که محل اختفاء در اطراف شهر کرج شناسايي شد.

سرهنگ بیات با اشاره به دستگیری متهم در یک عملیات غافلگیرانه خاطرنشان کرد: متهم که پس از دستگیری منکر هر گونه جرمی بود و همچنان خود را منتسب به نهادهاي دولتي معرفي و ماموران را تهديد به شکايت می کرد!
این کلاهبردار پس از اینکه در نمایش خود برای ماموران نتیجه نگرفته بود در مواجهه حضوري با تعدادي از شکات لب به اعتراف گشود و به ده ها فقره اخاذي و کلاهبرداري به مبلغ 9 میلیارد و 410 میلیون ریال با عناوین مختلف از شهروندان اقرار کرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز در خصوص شیوه و شگرد متهم گفت: این فرد در ابتدا با ترفند ظاهر نمايي و جلب اعتماد عمومی در پوشش بازرس ويژه نهاد رياست جمهوري و نهاد های دولتی و حضور در مکان ها و جلسات متعدد با ادعای پرداخت وام زود بازده ، تغيير کاربري زمين و ملک در شهرداري و ...  و هدايت شکات تا جلوي ساختمان های اداری و دریافت گواهي همکاري و مساعدت از ارگان ها، اقدام به دریافت مبالغی وجه نقد از شکات کرده و بدون این که اقدامی در این زمینه انجام دهد با پول های دریافتی متواری می شد.

متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.
برچسب ها: پلیس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°