نشست شورای حکام؛ فردا در وین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:46 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۱۴۴۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۰
نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی فردا دوشنبه در وین آغاز بکار می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی فردا دوشنبه با بیانیه مقدماتی یوکیا آمانو مدیرکل آژانس در وین آغاز بکار می کند.
 
تقویت همکاری بین المللی در زمینه های هسته ای، تابش، حمل و نقل و ایمنی زباله و امنیت هسته ای از محورهای این نشست پنج روزه اعلام شده است. 
 
براساس بیانیه مطبوعاتی دبیرخانه آژانس بین المللی انرژی اتمی، راستی آزمایی و نظارت در جمهوری اسلامی ایران در پرتو قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، درخواست پادمان در کره شمالی، اجرای توافقنامه پادمان در سوریه و درخواست پادمان در خاورمیانه از دیگر محورهای نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی است. 
 
در این بیانیه مطبوعاتی آمده است: یوکیا آمانو مدیرکل آژانس عصر روز دوشنبه در یک نشست مطبوعاتی حضور پیدا می کند و در باره محورهای این نشست پنج روزه مطالبی ایراد خواهد کرد.
 
رضا نجفی نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره اینکه موضوعات متفاوتی در نشست فصلی شورای حکام بررسی می شود گفت: موضوع اجرای پادمان ها در خاورمیانه بحث مهمی است که در نشست شورای حکام  مطرح خواهد شد. 
 
 نشست شورای حکام؛ فردا در وین
وی افزود: همچنین توانمندی هسته ای اسرائیل و خطری که برای خاورمیانه دارد از دیگر موضوعات نشست شورای حکام خواهد بود.
 
به گفته نجفی، موضوع امینت هسته ای و ایمنی هسته ای نیز از محورهایی است که کشورهای عضو آژانس آن را بررسی خواهند کرد. 
 
نماینده کشورمان می گوید: به دلیل اینکه این جلسه قبل از کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی برگزار می شود در واقع  آماده سازی های کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در این نشست انجام می گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°