بیانیه کنوانسیون حقوق کودک درباره جنایت در میانمار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:31 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۱۵۶۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، به دنبال نقض گسترده حقوق کودکان در میانمار، بیانیه صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، متن بیانیه مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
«بیانیه محکومیت نقض فاحش حقوق بشر و حقوق کودکان میانمار»
سرکار خانم وینتر
رئیس کمیته حقوق کودک
متاسفانه این روزها جهان شاهد حملات گسترده و سازمان یافته برخی عناصر تندرو علیه مسلمانان روهینگیایی در میانمار است؛ حملاتی که در نتیجه آن انسان های بیگناه بسیاری از جمله کودکان جان خود را از دست داده یا از محل سکونت خود آواره گردیده و یا اجباراً کوچانده شده اند. تصاویر دلخراش منتشر شده در رسانه های بی طرف در رابطه با فجایع انسانی میانمار حاکی از نقض فاحش حقوق بشر و اصول بنیادین مذکور در کنوانسیون های بین المللی بویژه کنوانسیون حقوق کودک است، اصولی نظیر حق حیات، حق امنیت، حق انتخاب محل زندگی، حق تردد آزادانه در داخل و به خارج از سرزمین خود.
سرکار خانم وینتر
امروز همه ما در قبال فجایع روهینگیا مسئولیت داریم و در این میان البته مسئولیت کمیته حقوق کودک، به عنوان نهاد فنی ـ بین المللی مرتبط با کنوانسیون که آرمان خود را ترویج و ارتقاء حقوق کودکان قرار داده و قرار بوده این آرمان را با توصیه و تذکر به ناقضین حقوق کودکان دنبال نماید، دو چندان می باشد. این در حالی است که متأسفانه کارشناسان برجسته و مدافعین زبده عضو آن کمیته محترم، تاکنون در قبال این فجایع عظیم و جنایات آشکار و سازمان یافته سکوت کرده اند. لذا مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضوی از جامعه جهانی و به نمایندگی از طرف نهادهای دولتی و غیردولتی فعال در حوزه کودکان مصرانه خواستار واکنش سریع، فوری و قاطع کمیته می باشد.
مرجع ملی حقوق کودک پیشاپیش آمادگی خود را برای مساعدت به کودکان مظلوم میانماری اعلام می نماید.
مظفر الوندی
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک
دهم سپتامبر 2017
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°