آمانو: ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:04 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۱۶۳۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه مقدماتی خود که در نشست فصلی شورای حکام آژانس قرائت کرد گفت: ایران به انجام تعهدات خود در چارچوب برجام پایبند بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  یوکیا آمانو در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره ایران افزود:  از روز اجرای برجام  تاکنون، آژانس به نظارت و راستی آزمائی اجرای تعهدات مرتبط هسته ای از سوی ایران پرداخته است.
وی با بیان اینکه ما در انجام این کار براساس مکانیزم تعیین شده توسط برجام و هماهنگ با اقدامات پادمانی استاندارد آژانسو به روشی بیطرفانه  اقدام می کنیم،  تاکید کرد : ایران به انجام تعهدات خود در چارچوب برجام پایبند بوده است
 مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت :  آژانس عدم انحراف در فعالیت های اعلام شده  هسته ای ایران را تایید می کند.ارزیابی ها در خصوص نبود فعالیتها و مواد هسته ای اعلام نشده برای ایران کماکان ادامه دارد.
وی افزود:‌ ما به اجرای پروتکل الحاقی از جمله دسترسی تکمیلی به اماکن همانطور که در کشورهای دیگر انجام می دهیم ادامه خواهیم داد.
نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از ظهر امروز دوشنبه  به وقت محلی اتریش با بیانیه مقدماتی یوکیا آمانو مدیرکل آژانس در وین آغاز بکار کرد.
اقدامات تقویت همکاری بین المللی در زمینه های هسته ای، تابش، حمل و نقل و ایمنی زباله و امنیت هسته ای از محورهای این نشست پنج روزه اعلام شده است.
براساس بیانیه مطبوعاتی دبیرخانه آژانس بین المللی انرژی اتمی،  راستی آزمایی و نظارت در جمهوری اسلامی ایران در پرتو قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، درخواست پادمان در کره شمالی، اجرای توافقنامه پادمان در سوریه و درخواست پادمان در خاورمیانه از دیگر محورهای  نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی است.
در این بیانیه مطبوعاتی آمده است: یوکیا آمانو مدیرکل آژانس عصر روز دوشنبه در یک نشست مطبوعاتی حضور پیدا می کند و در باره محورهای این نشست پنج روزه مطالبی ایراد خواهد کرد.
رضا نجفی نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشتر در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار صداوسیما در باره اینکه موضوعات متفاوتی در نشست فصلی شورای حکام بررسی  می شود گفت: موضوع اجرای پادمان ها در خاورمیانه بحث مهمی است که در نشست شورای حکام  مطرح خواهد شد.
آمانو: ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده است 
وی افزود: همچنین توانمندی هسته ای اسراییل و خطری که برای خاورمیانه دارد از دیگر موضوعات نشست شورای حکام خواهد بود.
به گفته نجفی موضوع امینت هسته ای و ایمنی هسته ای نیز از محورهایی است که کشورهای عضو آژانس ان را بررسی خواهند کرد.
نماینده کشورمان می گوید: به دلیل اینکه  این جلسه قبل از کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی برگزار می شود  در واقع  اماده سازی های  کنفرانس عمومی  آژانس بین المللی انرژی اتمی در این نشست انجام می گیرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°