افزایش 70 درصدی بازداشت متهمان به فعالیت‌های تروریستی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:12 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۲۵۹۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۵
در انگلیس؛
سازمان های امنیتی انگلیس، در 12ماه گذشته با خنثی کردن 19 طرح تروریستی، 379 متهم را بازداشت کرده اند که 70 درصد نسبت به سال پیشین، افزایش نشان می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 تارنمای روزنامه ایندیپندنت، آمار وزارت کشور انگلیس نشان می دهد، در 12 ماه منتهی به ماه ژوئن پارسال، 226 نفر متهم به عملیات تروریستی بازداشت شده بودند.
 
افزایش بازداشت ها در پی حملات تروریستی در لندن و منچستر، رکوردی جدید در انگلیس است.
 
«بن والاس» (Ben Wallace)، معاون امنیتی وزیر در هیئت دولت انگلیس در مصاحبه با روزنامه ایندیپندنت گفت: در 12 ماه گذشته، علاوه بر اقدامات تروریستی در لندن و منچستر، 19 توطئه تروریستی نیز کشف و خنثی شده است. 
 
به نوشته تارنمای ایندیپندنت، از 379 متهمی که بازداشت شدند، نیمی بدون هیچ اتهامی، آزاد و کمتر از یک سوم افراد، تفهیم اتهام شدند.
 
ایندیپندنت نوشت: بیشتر بازداشتی ها، مرد، بالاتر از 30 سال، انگلیسی و اصالتا آسیایی تبار بودند و بیش از یک سوم افراد زندانی شده، سفید پوست بودند.
 
همچنین بیش از سه چهارم افراد بازداشت شده، اتهامشان ارتباط با تروریسم بین الملل بود که نشان می دهد تحت تاثیر گروه های خارجی مانند داعش بوده اند.
 
ایندیپندنت نوشت: بیش از 30 نفر از افرادی که تفهیم اتهام و روانه دادگاه شدند، مجرم شناخته شدند و پرونده ده ها نفر از بازداشتی ها، هنوز باز است و بررسی درباره آنان ادامه دارد. تارنمای ایندیپندنت نوشت: بیش از 200 تروریست نیز پیشتر روانه زندان های انگلیس شده اند.
 
به گزارش وزارت کشور انگلیس، 91 درصد از زندانیان تروریست، به گروه های افراطی وابسته اند و 5 درصد نیز از وابستگان گروه های راست افراطی اند.
 
روزنامه ایندیپندنت نوشت: علاوه بر سازمان های امنیتی، پلیس انگلیس نیز در 12 ماه گذشته بیش از 600 بار افراد مشکوک به فعالیت های تروریستی را متوقف و بازرسی کرده که فقط در 8 درصد موارد، به بازداشت افراد منجر شده است. 
 
به نوشته ایندیپندنت، اکنون سازمان های امنیتی انگلیس، فعالیت های حدود 3 هزار متهم را زیر نظر دارند که احتمال می رود تهدیدی فوری ضد جامعه باشند و حدود 23 هزار نفر نیز از قبل زیر نظر سازمان های امنیتی قرار داشته اند که تهدید فوری نبودند، اما شماری از آنان، به نوعی با تروریست هایی که سه عملیات تروریستی را در 12 ماه گذشته در انگلیس انجام دادند؛ مرتبطند. 
 
ایندیپندنت نوشت: علاوه بر افراطیون داخلی، سازمان های امنیتی انگلیس به تروریست های وارد شده از خارج کشور نیز توجه دارند. پیشتر تصور می شد سالانه 300 نفر از اعضای داعش از سوریه و عراق به انگلیس بازگردند، اما اکنون شمار آنان بسیار کمتر برآورد می شود.
 
برآورد می شود حدود 850 نفر از انگلیس برای پیوستن به داعش به عراق و سوریه رفته اند که حدود 350 نفر از آنان بازگشته اند و حدود 200 نفر از آنان نیز کشته شده اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°