نماینده ایران خواستار منع کامل همکاری هسته ای با رژیم صهیونیستی شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:32 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۲۶۳۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۵
نماینده دائم ایران در آژانس، با انتقاد شدید از رفتار دوگانه غرب، خواستار منع هرگونه همکاری، انتقال مواد و تجهیزات هسته ای به رژیم صهیونیستی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در جریان برگزاری نشست فصلی سپتامبر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی که از روز دوشنبه این هفته در وین آغاز شده است، موضوع برنامه هسته ای نظامی و سلاح های هسته ای رژیم اشغالگر دو بار در چارچوب موضوع اجرای پادمان های آژانس در منطقه خاورمیانه و همچنین موضوع توانمندی هسته ای رژیم صهیونیستی مطرح و مورد بحث قرار گرفت.
 
رضا نجفی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنرانی امروز (پنجشنبه) خود که در چارچوب طرح موضوع توانمندی های هسته ای رژیم صهیونیستی ارائه شد، ضمن یادآوری محکومیت شدید برنامه سلاح های هسته ای این رژیم از سوی کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، خواستار توجه دقیق و رسیدگی جدی به این موضوع از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی شد و برنامه هسته ای نظامی رژیم صهیونیستی را مایه نگرانی جدی ملت های منطقه و جامعه بین المللی دانست.
 
او گفت: دسترسی آزادانه دانشمندان هسته ای این رژیم سفاک به تاسیسات هسته ای برخی کشورهای دارنده سلاح های هسته ای در حالی صورت می گیرد که دانشمندان هسته ای کشورهای عضو ان پی تی از سوی تروریست های اجیر شده رژیم صهیونیستی در خاورمیانه ترور می شوند.
 
سفیر عراق نیز به نمایندگی از کشورهای عربی در این نشست طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمایت غرب از توانمندی های هسته ای رژیم صهیونیستی و به شکست کشاندن کنفرانس 2015 ان پی تی، خواستار الحاق بی قید و شرط این رژیم به ان پی تی و قرار گرفتن تاسیسات هسته ای این رژیم تحت پادمان های آژانس شد و تاکید کرد که تا تحقق این امر موضوع توانمندی های هسته ای صهیونیست ها که تهدیدی برای منطقه و جهان است، باید در دستورکار آژانس باقی بماند.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°