صهیونیست ها پشت صحنه اتفاقات میانمار/ توطئه همه پرسی بعد از داعش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:06 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۲۷۵۵
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
امام جمعه موقت تهران گفت: پشت صحنه اتفاقات میانمار رژیم صهیونیستی قرار دارد و این رژیم حامی اصلی ارتش میانمار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  آیت الله سیداحمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با مطلوب توصیف کردن اطلاع رسانی صداوسیما درباره فجایع میانمار افزود: همان سلاحی که مردم مسلمان غزه را می کشد درحال حاضر مردم مسلمان میانمار را قتل عام می کند.

وی ادامه داد: دولت میانمار 400 هزار مسلمان را کشته، سربریده، آتش زده و یا آواره کرده است؛ فجایعی که یک دعوای مذهبی و قومی نیست.

امام جمعه موقت تهران گفت: قصه این است که ارتش و دولت میانمار با قصاوت تمام به دنبال پاکسازی مسلمانان است و این جنایات زنی است که جایزه صلح نوبل هم گرفته است.

وی افزود: کشور ما و مسئولان آن نسبت به موضوع میانمار به خوبی موضع گیری کرده اند و از دولت انتظار می رود که بیش از موضع گیری اقدام کرده و در عرصه سیاسی و اقتصادی به دولت میانمار که طبق کنوانسیون سازمان ملل درحال قتل عام است، سیاست تهاجمی اتخاذ کند. البته به فرموده رهبر معظم انقلاب این به معنای حمله نظامی نیست.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: سکوت مجامع بین المللی و کشورهای به اصطلاح اسلامی بسیار تلخ است و اینکه آنها اقدامی نسبت به مسلمان کشی نمی کنند بسیار مایه تأسف است.

وی گفت: این جنایت تلخ نشان می دهد که اسلام به صحنه آمده و ترس از اسلام باعث شده که دشمن اینگونه اقدام کند.

آیت الله خاتمی همچنین با محکوم کردن حادثه تروریستی در ناصریه عراق گفت: شهادت زائران امام حسین(ع) نشان از این دارد که داعش و تروریست ها آخرین نفس های خود را می کشند و با این اقدامات می خواهند ضعف خود را پنهان کنند.

وی همچنین به موضوع همه پرسی استقلال اقلیم کردستان اشاره کرد و افزود: این آرزوی دیرینه استکبار است تا یک اسرائیل دیگر در منطقه ایجاد کند که البته این آرزو را به گور خواهند برد.

خطیب نماز جمعه تهران در این باره گفت: مسئولان رژیم صهیونیستی به صراحت از این همه پرسی حمایت کرده در حالیکه جمهوری اسلامی، مجلس و دولت عراق و ترکیه مخالفت خود را نسبت به این همه پرسی اعلام کرده اند.

وی افزود: مسئولان اقلیم کردستان باید متوجه باشند که در زمین رژیم صهیونیستی بازی می کنند و اتحاد و یکپارچگی عراق را فدای محبوبیت خود می کنند.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: از زمانی که عراق از شر صدام راحت شد مستکبران به فکر تجزیه عراق افتادند که اولین مرحله آن حمایت و تجهیز گروه های تروریستی بود که حالا آنها در کشورهای سوریه و عراق نفس های آخر خود را می کشند و اکنون به دنبال توطئه همه پرسی هستند و ما امیدواریم مسئولان اقلیم کردستان بر سر عقل بیایند و از این توطئه اسرائیلی دست بکشند.

وی همچنین به بازرسی از مراکز نظامی ما اشاره کرد و گفت: دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرده در بازرسی تفاوتی میان سایت های نظامی و غیرنظامی نیست درحالیکه نه در پروتکل و نه در برجام اجازه این داده نشده که اطلاعات کشور به دست اجانب برسد.

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: همچنین مراکز نظامی اسرار و ناموس یک ملت است و به یاری خدا نه مسئولان و نه مردم اجازه فضولی به اجانب را در این عرصه نخواهند داد.
خطبه نخست نماز جمعه تهران؛


هیئت های عزاداری حسینی نباید سکولاریزه شود

امام جمعه موقت تهران گفت: سکولاریزه کردن هیئت های عزاداری حسینی و منبرها و مداحی ها درست نیست.


امام جمعه موقت تهران در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران گفت: سکولاریزه کردن هیئت‌های عزاداری حسینی و منبر‌ها و مداحی‌ها درست نیست و منبر همانطور که جای آیه و روایت و اخلاق و اعتقادات و بیان احکام و ذکر مصیبت است سیاست هم می‌خواهد و سیاست مورد نظر ما رهنمودهای ولایت است.

آیت الله سید احمد خاتمی با اشاره به فرارسیدن ایام محرم حسینی افزود: مردم ما در ایام شادی اهل بیت از صمیم دل شادند و در ایام عزای آل الله از صمیم جان اندوهگین هستند و اگر کسی در ایام دهه محرم و عاشورا به سالار شهیدان ابراز ارادت نکند احساس کمبود می‌کند و این نوعی هنجار نهادینه و از جلوه‌های توسل است.

وی با اشاره به اینکه از رهگذر توسل می‌توان به قرب الهی رسید به آیات متعدد قرآن در بیان توسل اشاره کرد و گفت: امیر المومنین علی (ع) در نهج البلاغه یکی از ابزار قرب به خداوند را توسل به اهل بیت بیان فرمود: ه اند و محبت اهل بیت و عشق به اهل بیت از ابزارهای نزدیک کننده به خداست.

خطیب جمعه تهران گفت: گریه بر سیدالشهدا (ع) موضوعیت دارد و باید در پی آن معرفت و آشنایی با آرمانهای اباعبدالله (ع) باشد و این گونه طی طریق می‌تواند رشد آورباشد.

آیت الله خاتمی گفت: در جهان اسلام کسی جز گروهک وهابی با توسل در نیفتاده اند و خود اهل تسنن نیز جواب حرفهای سست و بی مبنای وهابیت را داده اند و ما منابع بسیار زیادی د. رخصوص ابراز ارادت بزرگان اهل سنت به اهل بیت داریم.

امام جمعه موقت تهران توسل و ابراز ادب به ساحت مقدس سالار شهیدان را نه تن‌ها جایز بلکه سرمایه خواند و افزود: یکی از خروجی‌های این سرمایه بزرگ انقلاب اسلامی ایران است چرا که ۱۵ خرداد سال ۴۲ برابر با ۱۲ محرم بود و آن‌ها که تا دیروز حسین حسین می‌گفتند وقتی ۱۲ محرم فهمیدند که فرزند حسین را گرفته اند سینه زنان به خیابان آمدند و دین خمینی را یاری کردند.

وی گفت: خروجی مقاومت امروز هم مدیون سالار شهیدان است و باید قدر این سرمایه را دانست و به مجالس حسینی افتخار کرد و همه تلاش‌ها برگزاری مجالس حسینی حسین پسند باشد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ائمه خودشان برپا کننده مجالس حسینی بوده اند، افزود: امام رضا (ع) دهه محرم را افتتاح کردند و معمولاً عزاداری‌ها پس از شهادت هاست، اما امام رضا (ع) به استقبال محرم و عاشورا رفتند و محرم که آغاز می‌شد کسی امام رضا (ع) را خندان نمی‌دید.

وی مردم، بانیان هیئت‌ها، خطبا و مداحان اهل بیت را ۴ رکن مجالس عاشورایی خواند و گفت: مردم بعنوان رکن نخست این مجالس، صفابخش مجالس حسینی هستند و همه عناصر دیگر باید در خدمت مردم باشد و بانیان بعنوان رکن دوم هیئت‌ها باید مجالس عزاداری سیدالشهدا را سکوی رشد مردم و جوانان قرار دهند و فقط به دنبال مجلس گرفتن نباشند و دِینِ خود را به امام حسین و دین ادا کنند.

آیت الله خاتمی خطبا را رکن سوم مجالس عاشورایی خواند و گفت:: رسالت ارتقا فرهنگی مجالس عاشورا به عهده خطباست که باید با مطالعه دقیق سخن بگویند و برای وقت مردم ارزش قائل باشند و از بیان مطالب سست و بی پایه پرهیز و آرمانهای سیدالشهدا را بیان کنند و سیاست درست را بگویند.

وی گفت: این روز‌ها برخی می‌گویند که نباید در منبر، سیاست مطرح باشد و ما معتقدیم که منبر جای تبیین دین، آیه، روایت، اخلاق، اعتقادات، بیان احکام و ذکر مصیبت است و سیاست هم می‌خواهد و البته قرار نیست از ابتدا تا پایان منبر سیاست گفته شود.

امام جمعه موقت تهران افزود: ما از بازی‌های سیاسی باید پرهیز کنیم و سیاست مورد نظر ما باید رهنمودهای ولایت که فراجناحی است باشد چرا که ایشان بعنوان چشم بیدار ملت، خط می‌دهند و ما باید در منبر و محراب آن را بیان کنیم و به دنبال بازیهای جناحی و قبیله‌ای سیاسی نباشیم.

آیت الله خاتمی گفتن مبانی نهضت اباعبدالله و مسئله مقاومت در راه خدا را نیز در مجالس عاشورایی ضروری خواند و گفت: نباید هیئت‌ها، خطبا و مداحان ما سکولار باشند به این معنا که نباید با سیاست به معنای درست آن غریبه بود و سکولاریزه کردن هیئت‌ها و منبر و مداحی درست نیست.

وی از مداحان اهل بیت بعنوان رکن چهارم مجالس عاشورایی خواست به شور و شعور حسینی بیفزایند و روضه‌های مستند و اشعار محتوا بخوانند تا مجالس حسینی فاخر شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°