محرمانه آمریکا با کردها در آنکارا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:21 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۲۸۰۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۴
چهار حزب کردی فعال در ترکیه در جلسه ای محرمانه که در سفارت امریکا در انکارا برگزار شد خواستار حمایت امریکا از بارزانی و برگزاری همه پرسی جدایی کردستان عراق شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 وبسایت روزنامه استار ترکیه با انتشار خبری اعلام کرد: در این جلسه محرمانه مصطفی اوزچلیک رهبر حزب آزادی کردستان که بیشتر از ترکیه در اقلیم کردستان شمال عراق فعال است، مسعود تک دبیرکل حزب سوسیالیست کردستان، سرتاچ بوجاک رهبر حزب دموکرات کردستان و صدقی زیلان از حزب حرکت آزادی در این جلسه شرکت کرده و ضمن همراهی با کمپین 'حمایت از همه پرسی جدایی کردستان عراق' فعالیت خود را با همراهی دیپلمات های بیگانه نیز آغاز کردند.
 
به نوشته این رسانه، رهبران این چهار حزب کردی فعال در ترکیه با هدف جلب حمایت آمریکا در خصوص همه پرسی جدایی کردستان عراق به سفارت آمریکا رفته و خواستار حمایت آمریکا از این تصمیم بارزانی و مقامات اربیل شدند.
 
بنا به اعلام این رسانه، هر چهار حزب و رهبران آن که از افراد نزدیک به مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق محسوب می شوند، در ادامه فعالیت خود در خصوص جلب نظر کشورهای غربی در خصوص همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق، به دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در آنکارا رفته و در دیدار خود در این مکان نیز خواستار حمایت اتحادیه اروپا از تصمیم اربیل برای برگزاری همه پرسی جدایی شدند.
 
به گزارش استار، رهبران این احزاب همچنین به دفتر مرکزی حزب دموکراتیک خلق های ترکیه در آنکارا رفته و در خصوص نتیجه مذاکرات خود به رایزنی با رهبران این حزب کُردی ترکیه پرداختند.
 
به نوشته این رسانه، هر چند که این چهار حزب در خصوص نتیجه مذاکرات خود حاضر به مصاحبه و ارائه اطلاعات نشدند ولی حزب دموکراتیک خلق ها حمایت خود را از همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق اعلام کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°