متضرر شدن غرب در استفاده ابزاری از تروریسم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:30 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۳۲۸۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
شمخانی در دیدار زیگفرید براک؛
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: حوادث روزهای اخیر اروپا نشان داد که استفاده ابزاری برخی کشورها از تروریسم در عراق و سوریه، موجب غیرقابل مهار شدن آن و تسری این پدیده شوم به قلب اروپا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی عصر امروز (شنبه) در دیدار زیگفرید براک، رئیس مجلس نمایندگان بلژیک با تشریح خطرهای ناشی از تسلیح، تجهیز، آموزش و گسترش گروه های تروریستی که برخی کشورهای منطقه ای و غربی انجام می دهند، اظهار داشت: ادبیات تهدیدآمیز مقامات سیاسی و امنیتی امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران ضمن آنکه موجب شفاف سازی رویکردهای ستیزه جویانه این کشور برای افکار عمومی جهانی می شود هیچ گونه تاثیری در سیاست های اصولی ایران در موضوعات منطقه ای، ارتقای توانمندی های متعارف دفاعی و استمرار حمایت از ملت های تحت ظلم نظام سلطه ندارد.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مجالس ایران و بلژیک می‌توانند نقش تاثیرگذاری در بسترسازی برای استفاده از ظرفیت‌های گسترده سرمایه گذاری در ایران در حوزه‌های انرژی، فناوری و دانش بنیان داشته باشند. 
 
شمخانی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مثبت اتحادیه اروپا در توافق هسته ای اشاره و تصریح کرد: برجام، توافقی بین المللی و مورد تایید شورای امنیت است و همه طرف ها باید در برابر رفتارهای نابخردانه و مواضع تند و غیرقانونی که تضعیف کننده آن است ایستادگی کنند.
 
عضو هیئت نظارت بر اجرای برجام گفت: فضاسازی های رسانه ای و عملیات روانی امریکایی ها در دوره های 120 روزه صدور معافیت های تحریمی به منظور تحت تاثیر قرار دادن کشورها و ممانعت از همکاری با ایران بوده و حرکت در مسیر ایران هراسی است.
 
شمخانی با اشاره به روند رو به تزاید دیدار مقامات کشورهای مختلف و حضور هیئت های تجاری مختلف از سراسر دنیا در ایران افزود: این روند نشان می دهد هیأت حاکمه امریکا درک صحیحی از فضای تجاری و اقتصادی جدید به ویژه درباره کشور پهناور و سرشار از ظرفیت جمهوری اسلامی ایران ندارند.
 
زیگفرید براک، رئیس مجلس نمایندگان بلژیک نیز در این دیدار تاکید کرد: با فعال سازی ظرفیت های گسترده همکاری، امکان شکل گیری فصل جدیدی در روابط ایران و بلژیک در همه حوزه های مورد علاقه وجود دارد. 
 
وی با قدردانی از اقدامات تهران در مبارزه با تروریسم در منطقه تاکید کرد: ایران عامل ثبات در منطقه است و در روند مبارزه با تروریسم نقش مهمی ایفا کرده است.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°