لاریجانی: کتاب یوحنا بیانگر یک نگاه عمیق توحیدی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 28 شهريور 1400
کد خبر : ۵۲۳۵۲۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
رئیس مجلس در کلیسای حضرت مریم؛
رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از کلسیای حضرت مریم در ارومیه گفت: توجه متعدد به مسیحیت در قرآن نشان دهنده این است که نگاه اسلام به مسیحیت نزدیک است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خبرگزاری خانه ملت گزارش داد؛ دکتر علی لاریجانی که امروز (یکشنبه، 26 شهریور ماه) به استان آذربایجان غربی سفر کرده در کلیسای حضرت مریم (ننه مریم) ارومیه حضور یافت و گفت: برای بنده مسرت بخش است که در روز عبادت مسیحیان و آشوریان در این کلیسا حضور یافتم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سابقه تاریخی کلیسای حضرت مریم ارومیه گفت: این کلیسا محل رجوع مسیحیان و آشوریان است، تردیدی نیست که در تفکر اسلامی توجه خاصی به پیروان اهل کتاب شده  و در قرآن کریم درباره حضرت مسیح و معجزاتشان آیاتی مشاهده می‌شود که مربوط به قبل و بعد از تولد حضرت عیسی (ع) است و این حجم توجه به مسیحیت در قرآن نشان دهنده این است که نگاه اسلام به مسیحیت نزدیک است.

وی افزود: آثاری از حواریون به چاپ رسیده و کتاب یوحنا بیانگر یک نگاه عمیق توحیدی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در قانون اساسی به پیروان اهل کتاب و مسیحیت توجه شده که برخاسته از یک ریشه فکری است.

دکتر لاریجانی گفت: امروز تروریست‌ها به معضلی برای همه دنیا تبدیل شده است و در بحران حوادث تروریستی آقای بت کلیا پیگیر مسائل مسیحیان بودند و نگرانی‌های خود را در خصوص ظلم‌ به مسیحیان و تخریب آثار تاریخی مسیحیان بیان کردند و بنده با مسئولان کشور سوریه مذاکراتی داشتم که تا آنجا که می توانند مشکلات را حل کنند. باید با اتحاد و تلاش تروریست‌ها را از منطقه خارج کرد.

وی ادامه داد: از توجه استاندار آذربایجان غربی، شهردار ارومیه و مسئولان استانی به میراث فرهنگی قدردانی می‌کنم  و توصیه می‌کنم حمایت خود را از مراکز فرهنگی داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در مجلس و در قانون بودجه به مراکز دینی توجه شده که شامل مساجد مسلمانان و اماکن مذهبی فرق اهل کتاب می‌باشد و امیدوارم تلاش‌ها در این زمینه ادامه داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی از کلیسای حضرت مریم در شهر ارومیه بازدید کرد.
 نماینده آشوریان: مدعیان حقوق اقلیت ها چشمانشان را باز کنند
بوناتن بت کلیا در کلیسای حضرت مریم (س) شهر ارومیه با قدردانی از حضور دکتر لاریجانی به جهت حضور در این کلیسا گفت: کلیسای حضرت مریم (س) ارومیه قدیمی ترین کلیسای جهان است  و لازم می دانم از اقدامات مسئولان استان آذربایجان غربی به جهت تلاش و کوشش در نگهداری این کلیسا قدردانی می کنم.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شهر ارومیه و روستاهای منطقه بیش از یکصد کلیسا با قدمت هزار و بیش از هزار سال وجود دارد که می بایست به آنها رسیدگی شود که از دکتر لاریجانی درخواست می کنم مساعدت های لازم در زمینه ثبت کلیسای حضرت مریم (س) ارومیه را در سازمان جهانی یونسکو را داشته باشند.

وی افزود: سالانه هزاران نفر از مردم از کلیسای حضرت مریم (س) در شهر ارومیه بازدید می کنند. در شهر ارومیه ترک و فارس و کرد و آشوری و ارامنه با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند و به دنیا نشان می دهند که زندگی مسالمت آمیز اقوام و ادیان وجود دارد.

بت کلیا تصریح کرد: مدعیان حقوق بشر و دموکراسی همواره با ادعاهای واهی، ایران را محکوم می کنند که حقوق اقلیت های دینی را رعایت نمی کنند و این در حالی است که باید به آنها گفت که چشم ها و گوش های خود را باز کنید که ما در کمال آرامش در ایران زندگی می کنیم و امروز رئیس مجلس به بازدید کلیسای حضرت مریم (س) آمده است.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی افزود: از شهردار و سایر مسئولان استانی برای توجه به میراث فرهنگی و کلیسای حضرت مریم (س) ارومیه قدردانی می کنم. 
لاریجانی: کتاب یوحنا بیانگر یک نگاه عمیق توحیدی است 
لاریجانی دیروز نیز در گلزار شهدای ارومیه حضور یافت و با تجلیل از مقام پر ارج شهدا به قرائت فاتحه پرداخت.
برچسب ها: لاریجانی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶.۵۹°    ۲۸.۷۹°