چهاردهمین جلسه دادگاه دو متهم نفتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:56 - شنبه 28 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۴۰۴۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
چهاردهمین جلسه دادگاه علنی دو متهم نفتی با حضور بابک زنجانی متهم ردیف اول، مهدی شمس و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم پرونده به ریاست قاضی صلواتی و در شعبه 15 دادگاه انقلاب آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 چهاردهمین جلسه دادگاه علنی دو متهم نفتی با حضور بابک زنجانی در دادگاه آغاز شد.
دقایقی پس از آغاز جلسه دادگاه بابک زنجانی به علت درگیری لفظی با وکیل شرکت ملی نفت و اختشاش دادگاه اخراج شد. 
در این جلسه دفاعیات وکلای متهمان اخذ می شود.
در سیزدهمین جلسه دادگاه علنی دو متهم نفتی، بخشی از دفاعیات حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم ارایه شد.
همچنین افشار وکیل مهدی شمس متهم ردیف دوم پرونده نفتی هم از موکلش دفاع کرد.
رسیدگی به پرونده مهدی شمس و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی که از 17 تیر امسال آغاز شده به ریاست قاضی مقیسه و در شعبه 28 دادگاه انقلاب ادامه دارد.
دادگاه های رسیدگی به پرونده نفتی سال 94 در 25 جلسه علنی و 1 جلسه غیر علنی با حضور بابک زنجانی متهم ردیف اول، مهدی شمس و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم پرونده به ریاست قاضی صلواتی و در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار شد.
بابک زنجانی با حکم دادگاه انقلاب، مفسد فی الارض شناخته و به اعدام، رد مال و پرداخت جزای نقدی معادل یک چهارم مبلغ رد مال محکوم شد که با ارسال لایحه اعتراضی، پرونده این متهم برای فرجام خواهی به دیوان عالی کشور ارسال شد.
بابک زنجانی از حدود 8 هزار میلیارد تومان بدهی خود به وزارت نفت، دو هزار میلیارد تومان را از محل واگذاری اموال و شرکت‌هایش، تسویه کرده؛ البته وزارت نفت مدعی است بدهی زنجانی با احتساب ضرر و زیان به حدود 12هزار میلیارد تومان می‌رسد.
اوایل آذر 95 حکم اعدام بابک زنجانی در دیوان عالی کشور تایید شد و البته این حکم برای مهدی شمس و حمید فلاح هروی دو متهم دیگر این پرونده نقض و به شعبه هم عرض ارجاع شد.
اواخر سال 95 نیز یکی دیگر از متهمان این پرونده فردی به نام(ع.ز.م) که گفته می شود نقشی کلیدی در ماجرای فروش نفت داشته، دستگیر و به کشور برگردانده شد.

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°